11 °C

Manisa'da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'ndeki 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda 64 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

Manisa'da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda geçen Salı günü, gıda zehirlenmesi şüphesiyle 1049 askerin hastaneye kaldırılması, Er Hüsnü Özel'in yaşamını yitirmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma sürerken, bugün de 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda 64 asker, rahatsızlandı.

Akşam yemeğinde çıkan et kavurma, pilav, çorba, ayran ve salatayı yiyen askerlerde, karın ağrısı şikayeti görülmeye başlandı. Birlikteki yetkili askerlerin ihbarı üzerine, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Askerlerden 51'i Kırkağaç Devlet Hastanesi'ne, 13'ü ise Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan askerlerin yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlendi. Serum tedavisi uygulanan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Bu arada, Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz da İlçe Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan askerleri ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Hayati tehkileri yok

Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda gıda zehirlenmesi nedeniyle çevredeki hastanelere kaldırılan toplam 64 erin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda 64 er akşam yemeğinde çıkan et kavurma, pilav, çorba, ayran ve salata salatayı yedikten kısa bir süre sonra karın ağrısı şikayetiyle revire başvurdu. Yapılan ilk müdahalenin ardından 51 asker Kırkağaç Devlet Hastanesi'ne, 13 asker ise Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahalede askerlerin yedikleri yemeklerden zehirlendiği belirlendi. Tedaviye alınan askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan, Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz, hastaneye gelerek askerleri ziyaret etti.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.