Mardin'de çatışma: 3 terörist öldürüldü

Mardin'in iki ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmalarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Mardin'in Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinde PKK'lılara yönelik operasyonlar kapsamında iki adrese baskın düzenlendi. Çıkan çatışmalarda 3 terörist etkisiz hale getirildi, operasyonlar sürüyor.

Kızıltepe İlçesi'nde önceki gün Kaymakamlık önünde gezen şüpheli bir kadını takibe alan güvenlik güçleri, kadının gittiği Atatürk Mahallesi'ndeki eve gün gece operasyon düzenledi.

Güvenlik güçlerinin eve baskın yapması üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, Kaymakamlık önünde keşif yaptığı belirtilen kadın teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Evde oldukları tespit edilen 2 PKK'lı ile çatışma sürerken, bugün sabah saatlerinde 1 teröristin daha etksiz hale getirildiği öğrenildi. Diğer PKK'lının ise etkisizsiz hale getirilmesi için operasyonun devam ettiği öğrenildi.

Operasyon kapsamında bir helikopterin de bölgede havadar tur attığı görüldü.

Artuklu'da bir köyde çatışma

Mardin'deki bir diğer çatışma ise merkez Artuklu İlçesi'nde yaşandı.

İlçeye bağlı Sulak Köyü'nden gelen ihbar üzerine güvenlik güçleri köye operasyon düzenlendi. Bir grup PKK'lının kaldığı barınağa operesyon gerçekleştiren güvenlik güçlerine PKK'lılar ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 1 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, barınakta bulunan bazı teröristlerin dağlık alana kaçtığı öğrenildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon sürüyor.