14 °C

Medvedev: Organizasyona kim katıldıysa hesabını verecek

Rusya Başbakanı Medvedev, Rus Büyükelçi Karlov’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi sonrası sert bir açıklama yaparak, "Bu organizasyona kim katıldıysa herkes bunun hesabını verecektir" dedi.

Medvedev: Organizasyona kim katıldıysa hesabını verecek

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ile ilgili, "Sadece Rus Büyükelçisine ateş etmediler, yüksek değerler içeren barış ve insan hayatından yana olanlara ateş ettiler" şeklinde konuştu. Medvedev ayrıca, sorumluların hesap vereceğini ifade etti.

Medvedev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karlov’a yapılan suikastın dehşet verici bir suç olduğunu söyledi.

Karlov’un fotoğraf sergisinin açılışında Türk arkadaşlarına Rusya’nın işbirliği, dostluğu, yardımını, barışı koruma ve uluslararası terörizmle mücadele çabalarını anlatırken vurulduğunu ifade eden Medvedev, "Andrey Karlov’un silahı konuşmasıydı. Fakat katil başka dilde konuştu ve bu dil Andrey Karlov’un hayatı boyunca değerlerini koruduğu normal insanlar için kabul edilebilir bir dil değildi. Ve Kahraman gibi hayatını kaybetti” açıklamasında bulundu.

Uluslararası kurallara göre büyükelçiyi öldürmenin uluslararası uygar ilişkiler dışında olan, çok ciddi suç olduğunu vurgulayan Medvedev, "Rusya bunu cezasız bırakmayacaktır. Bu organizasyona kim katıldıysa herkes bunun hesabını verecektir. Sadece Rus Büyükelçisine ateş etmediler. Yüksek değerler içeren barış ve insan hayatından yana olanlara ateş ettiler." ifadesini kullandı.

Putin: Bu saldırı bir provokasyonPutin: Bu saldırı bir provokasyon

İş dünyası saldırıyı kınadı: Amacı belliİş dünyası saldırıyı kınadı: Amacı belli

Erdoğan: Ortak soruşturma komisyonu kuracağızErdoğan: Ortak soruşturma komisyonu kuracağız

Moskova'daki Suriye toplantısı iptal edilmediMoskova'daki Suriye toplantısı iptal edilmedi

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap