11 °C

Meridian'in zirvesi satışta

Meridian for Business ofisleri 26 Mayıs'ta açık artırma usulüyle satılacak.

Meridian'in zirvesi satışta

İSTANBUL - Batı Ataşehir'de inşa edilen Varyap Meridian'in en üst katındaki özel daireler satışa sunuldu.

Varyap Meridian projesinin devamı olarak inşa edilen Meridian for Business ofisleri ise açık artırma usulüyle satılacak. 45 metrekare ile 1.000 metrekare arasında değişen büyüklükte ofis ünitelerinden oluşan binada satışlar, Emlak Konut GYO'nun satış politikası ve gelen yoğun talep nedeni ile 26 Mayıs'ta açık artırma yöntemi ile yapılacak.

Varyap Meridian projesinde, 20 ile 61 kata sahip 5 rezidans, kule içerisinde  bin 500 konut, 50 bin metrekarelik kiralık alana kurulan bir iş merkezi, 20 bin metrekarelik ofis binası, kongre ve iş merkezi ile toplam 6 kule ve 3 adet yatay ticari blok bulunuyor.

Varyap Üst Yöneticis (CEO) Erdinç Varlıbaş Varyap Meridian'in zirvesindeki en gözde daireler ile İstanbul Finans Merkezi'nin ilk yeşil iş, otel ve kongre merkezi Meridian for Business binasındaki 260 ofisin satışına başladıklarını belirtti.

260 adet ofis ve beş yıldızlı otel ve kongre merkezinden oluşan Meridian for Business'ta, 45 metrekare ile 1,000 metrekare arasında değişen boyutta ofis seçenekleri bulunduğunu ifade eden Varlıbaş, "İşletmesi uluslararası bir markaya verilecek olan Anadolu yakasının ilk Kongre Merkezi Meridian for Business kapsamında, 1.150 metrekare büyüklüğünde kongre ve balo salonunun yanı sıra 250 metrekare ve 680 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı salonlar yer alıyor. Kolonsuz inşa edilen kongre ve balo salonu, her türlü organizasyonun yapılabileceği ve farklı fonksiyonlara hizmet etmek üzere tasarlandı" dedi.

Varyap Grand Tower'ın zirvesindeki dairelerin satışlarına bugün itibariyle başladıklarını söyleyen Varlıbaş, Varyap Grand Tower'daki son katları komple kat olarak satışa sunduklarını ifade etti.

Açıkta bir cadde yaratılacak

Erdinç Varlıbaş, projede satılan 812 konutun yüzde 4'ünün 17 değişik ülkeden yabancılara satıldığını belirtti.

Doğu Ataşehir'de de dünyaya sunulacak bir proje yapacaklarını belirten Varlıbaş, "Dünyada eşi olmayan AVM, onun üzerinde kuleler ve bunların üzerinde otel, ofis ve rezidans, üniversite, hatta okul ve kültür, kongre merkezinin olduğu inanılmaz bir proje ortaya çıkarıyoruz. Açıkta bir cadde yaratıyoruz. Proje ruhsat aşamasında. Belki yüzde 50'si yurt dışı yatırımcıya sunulacak. Hedefimiz 2011 yılı içinde bunu yapmak" diye konuştu.

Halka arz için resmi faaliyetlere başladıklarını da bildiren Varlıbaş, yakın zamanda bu konuyla ilgili açıklama yapacaklarını söyledi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.