7 °C

Meteoroloji uyardı: Kar yağışı geliyor!

Türkiye, yarından itibaren Balkanlardan gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Yarın akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının Ankara-İstanbul otoyolunun, Kızılcahamam ile Düzce arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceği uya

Meteoroloji uyardı: Kar yağışı geliyor!

Türkiye, yarın öğle saatlerinden sonra Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Hava sıcaklığı pazartesi günü kuzey, iç ve batı bölgelerde 3 ile 8 derece azalacak, salı gününden itibaren tekrar artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, pazar günü Trakya, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde başlayacak yağışlar genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Bilecik ve Kütahya ile Bursa'nın dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Yağışlı sistemin pazartesi günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra salı günü yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, pazartesi kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur, iç ve doğu bölgelerimizde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yola çıkacaklara kar uyarısı!

Kar yağışının pazartesi akşam saatlerine kadar Ankara-İstanbul otoyolunun özellikle Kızılcahamam ile Düzce arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceği belirtilirken, pazartesi iç ve doğu bölgelerde görülecek kar yağışına ve ardından meydana gelecek buzlanma ve don olayına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Hava sıcaklığında hafta sonunda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Pazartesi kuzey, iç ve batı bölgelerde 3 ila 8 derece azalacak sıcaklıklar, salı gününden itibaren tekrar artacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.