4 °C

Meteoroloji'den 7 il için uyarı!

Meteoroloji uyardı: Edirne, Çanakkale'nin doğusu Balıkesir, Bursa Bilecik, Kütahya ve Eskişehir için kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den 7 il için uyarı!

Dün gece yarısı başlayan yağmur, 15 dakikada Çanakkale ve Edirne'de hayatı felç etti. Güne yağmur ile başlayan İstanbullular ise trafikte zor anlar yaşadı. İstanbul'da yağışların 15:00'e kadar devam edeceğini, 18:00'den ise havanın parçalı bulutlu olacağını belirten meteoroloji; Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir için ise kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji, Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Kuvvetli yağışın öğleden sonra Edirne, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir'de etkili olması bekleniyor. 

Meteoroloji'den yapılan hava tahmin raporunda, bugün kuzeybatı kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra Edirne, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.