7 °C

Meydanlarda 'demokrasi nöbeti' sürdü

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine tepki için 81 kentin meydanlarında toplanan vatandaşlar 'demokrasi nöbeti'ni sürdürdü.

Meydanlarda 'demokrasi nöbeti' sürdü

Darbe girişimi sonrası başlayan 'Demokrasi Nöbet'leri sürüyor. Dün vatandaşlar yine meydanlardaydı.

İzmir

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren İzmirliler, Konak Meydanı'ndaki "Demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz'daki çağrısının ardından her gece meydanlara toplanan vatandaşlar, FETÖ'ye tepkilerini dile getirdi.

İstanbul

İstanbul'da vatandaşların demokrasi nöbeti çeşitli noktalarda devam etti.

Binlerce kişi, akşam saatlerinden itibaren ellerinde Türk bayraklarıyla Taksim Meydanı'na geldi. Darbe karşıtı sloganlar atan ve tekbir getiren vatandaşlar, darbe karşıtı sloganlar atarak sahneden çalınan marşlara, ilahilere ve "Türkiyem" türküsüne eşlik etti. "Reis dik dur eğilme, emrindeyiz", "Yıldırım gibi çarptık" dövizleri taşıyan vatandaşlar, 11 şehit kadının isminin sahneden okunmasına "Burda" diyerek cevap verdi. Türkiye Gençlik Vakfı'nın hazırladığı ve 15 Temmuz'daki darbe girişimini anlatan bir videonun gösterilmesi sırasında meydanda toplanan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.

Bağcılar ve Esenler’de "demokrasi nöbeti"ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sadece Türkiye için değil, bütün dünya için bir tehlike olduğunu söyledi.

FETÖ'nün darbe girişimini protesto için Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar, kurulan platformdan darbe girişimi videolarını izledi. 

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, vatandaşlar şehitler için dua etti. 

Ankara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın 15 Temmuz'daki çağrısının ardından her gece Kızılay Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, dün gece de FETÖ'ye tepkilerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de alana gelerek, nöbete destek verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösteri yaptığı meydanda, Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu, dua edildi. Vatandaşlara, bazı kurum ve kuruluşlar tarafından yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

İzmir

Konak Meydanı'nda 15 Temmuz'dan bu yana her akşam toplanan İzmirliler, darbeye karşı tepkisini gösterdi.

Toplumun her kesiminden ve her yaştan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla şarkılar ve marşlar eşliğinde birlik mesajı verdi, FETÖ aleyhine sloganlar attı.

"Demokrasi nöbeti"nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmaları ve 15 Temmuz'daki darbe girişimi görüntüleri dev ekrana yansıtıldı.

Konak Meydanı'ndaki topluluğa seslenen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Denizli'de de insanların aynı ruh ve inançla nöbete devam ettiğini belirterek, "Ülkemizi paramparça etmek isteyenlere maşa olmaya razı oldular, yazıklar olsun onlara. Her şeyi affedebilirsiniz ama vatana ihanet edenleri asla affetmeyin." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Ağustos'ta Yenikapı'da düzenlenecek, "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde birer konuşma yapmaları için AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye davet göndermesine vatandaşlardan da destek geldi.

sasa-1-.jpg

Diyarbakır

Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesindeki Park Orman'da toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepki göstererek, Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini açtı. 

"Reise selam, FETÖ'ye idam", "Dik dur eğilme bu halk seninle", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atan grup, tekbir getirdi. Etkinlikte mevlit okunarak, 15 Temmuz şehitleri için dua edildi.

Yazar Eyüphan Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişimde bulunanların ülkenin yüz karası hainler olduğunu, darbe girişiminin ülkeyi geriye götürme amacı taşıdığını belirtti.

Siirt

Siirt'te de binlerce vatandaş, protesto için kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini sürdürdü.

Kente bulunan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerin de aralarında bulunduğu binlerce kişi, Valilik önünde bir araya geldi.

Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Dik dur eğilme millet seninle", "Siirt burada darbeciler nerede", "Darbeye karşı omuz omuza" sloganları attı.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'da Haliliye Belediyesi tarafından Rabia Meydanı'nda düzenlenen "Seccadeni al, gel" etkinliğinde buluşan vatandaşlar, cemaatle yatsı namazı kıldı. Etkinlikte Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Toplanan binlerce kişi daha sonra Türk bayraklarıyla terör örgütü FETÖ aleyhine slogan attı. Çocuklar ve kadınların da katıldığı gösterilerde vatandaşlar, darbecilere tepkilerini dile getirdi.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği'nin koordinesinde gençlik merkezi öğrencileri ve vatandaşların da katılımıyla milli irade ve demokrasiye sahip çıkma yürüyüşü düzenlendi.

Kortej yürüyüşüne katılan vatandaşlar, Türk bayrakları ile yürüyerek, FETÖ darbe girişimine tepki gösterdi. Atatürk Bulvarı üzerindeki İl Özel İdare Lojmanları kavşağından başlayan demokrasi yürüyüşü, Hükümet Konağı Meydanında son buldu.

Muş 

Muş'ta Belediye Meydanı'nda toplananlar, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle darbe girişimini protesto etti.

Demokrasi nöbetine katılan eski Refah Partisi Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, bir konuşma yaptı.

Hakkari

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde FETÖ'nün darbe girişimini protesto eden vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü.

Hükümet Konağı bahçesinde devam eden demokrasi nöbetine AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Halil Yıldız, kurum amirleri ve vatandaş da katılıyor.

Malatya

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, Malatya'da başlatılan Demokrasi Nöbeti devam etti. 

Malatya Valiliği ve Yeni Cami önünde ellerinde Türk bayrağıyla demokrasi nöbeti tutmaya devam eden vatandaşlar, mehter marşları ve ilahilere eşlik etti. 

Gaziantep 

Gaziantep'te darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti devam ediyor.

Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen çok sayıda vatandaş, ellerindeki bayraklarla FETÖ aleyhine sloganlar attı, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için dua etti.

sasa-3-.jpg

Mardin 

Mardin'de ise FETÖ darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "Demokrasi nöbeti" devam etti.

AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetinin 21. gününde coşkulu bekleyişini sürdürdü.

Vatandaşlar, "Darbeler tutmaz, ezanlar susmaz", "Mardin burada, FETÖ nerede", "İdam isteriz" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı attı.

Elazığ

Elazığ'da vatandaşların 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki "Demokrasi nöbeti" devam etti.

Meydandaki nöbet Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Akçakiraz Belediyesi çalışanları, ellerinde Türk bayrakları ve darbe karşıtı dövizlerle öğretmenevi önünden meydana kadar yürüdü. 

Van

Van'da Beşyol Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini taşıdı.

"Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Dik dur eğilme", "FETÖ'ye idam" sloganlarının atıldığı meydanda, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Bitlis

Bitlis'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine 22 gündür meydanları terk etmeyen yüzlerce vatandaş, AK Parti Bitlis İl Başkanlığı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak, darbe girişimini protesto etti.

Adana

Adana'da, Uğur Mumcu Meydanı'nda gerçekleştirilen demokrasi nöbetinde, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okundu. 

Mitingde, ezan okundu, şehitler için dua edildi. Kur'an-ı Kerim'in okunduğu ve ilahilerin seslendirildiği etkinliğe katılanlar, ellerinde Türk bayrağıyla tekbir getirdi, darbe girişimini protesto etti.

Alanda bulunan vatandaşlara Türk Kızılayı, Yüreğir Belediyesi ve bazı sivil toplum kuruluşlarınca makarna, pilav, su ve çay ikram edildi.

Konya

Konya Mevlana Meydanı'nda, ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla gelen binlerce vatandaş, burada sloganlar atarak darbe girişimini protesto etti.

Konyalı vatandaşlar, kadın erkek, genç yaşlı "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" ve "Vur vur, inlesin, Pensilvanya dinlesin" sloganları attı.

Aksaray

Aksaray'da da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürdürdü. 

Kent Meydanı'nda akşam namazının kılınmasıyla başlayan programda Türk bayrakları, pankart ve dövizlerle meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları attı.

Karaman

Karaman'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla başlatılan "demokrasi nöbeti" devam etti.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu. Darbe girişimine tepki gösteren katılımcılar, tekbir getirip ellerindeki bayrakları sallayarak darbe girişimine tepki gösterdi.

Hatay 

Hatay'ın Antakya ilçesinde ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli dövizlerle 15 Temmuz Milli İrade Parkı'nda toplanan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine slogan atarak, darbe girişimine tepki gösterdi.

Kur'an-ı Kerim'in okunduğu ve şehitler için duaların edildiği etkinliğe katılan Ayna grubunun kurucusu Erhan Güleryüz, darbe girişimini Türk vatandaşlarının, elleriyle tankları tutarak engel olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla demokrasi nöbeti tutmaya çalıştığını ifade eden Güleryüz, "Etnik köken, siyasi görüş ayrımı olmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları demokrasisine sahip çıktı. 79 milyon, ihanet çetesini tek yürek olarak durdurmayı başardı. Halkımla, bayrağımla gurur duyuyorum. Bu bayrak daima dalgalanacak." diye konuştu.

Güleryüz, FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla gittiği Boğaziçi Köprüsü'nde hayatını kaybeden Arter Ajans'ın sahibi reklamcı Erol Olçok ile oğlu Abdullah Olçok için yaptığı şarkıyı da seslendirdi.

sasa-1--001.jpg

Mersin 

Mersin'de "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı" nöbetine devam etti.

Akşam saatlerinden itibaren Cumhuriyet alanında bir araya gelerek, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla, çalan marş ve şarkılara eşlik etti.

Vatandaşlar, alan içerisine kurulan platformda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı televizyon programlarını da izledi.

Kastamonu

Kastamonu'da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Kur'an tilaveti dinledi, şehitler için edilen duaya eşlik etti.

Meydanda kurulan dev ekranda darbe girişimi sırasında yaşanan olaylar gösterildi.

Kastamonu Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Tekirdağ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin saldırıları sonucu şehit düşen polis, asker ve vatandaşlar için Kuran-ı Kerim okuma programı düzenlendi.

Birlik Vakfı Tekirdağ Şubesi tarafından Tekirdağ Yılmaz İçöz sahnesinde düzenlenen programda hafızlar şehitler için Kuran-ı Kerim okudu.

Eskişehir

Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti"nde, "Dombıra" şarkısının bestecisi Arslanbek Sultanbekov sahne aldı.

Vilayet Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuduktan sonra olaylarda hayatını kaybedenler için dua etti.

Mardin

Midyat'ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. 

Polis eşi Şerife Özden Kalmış'ı PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenledikleri saldırıda kaybeden polis Hüseyin Kalmış da demokrasi nöbetine katıldı.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada, batı ve ABD'nin Türkiye'ye bakışlarının hiç dostça olmadığını söyledi. 

Yalova

Yalova ve Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" sürdü.

Yalova'da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini kınayan sloganlar attı. 

Alanda kurulan dev ekrandan haber bültenlerini izleyen vatandaşlar, daha sonra Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyerek, darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti.

Bursa

Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı. Bazı kişiler de Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturdu. 

Meydan ve çevresindeki yeşil alanlarda nöbete devam eden katılımcılar, Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyerek darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti. Vatandaşlar daha sonra Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konserini izledi. 

Sakarya

Sakarya Demokrasi Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, FETÖ aleyhine sloganlar attı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından vatandaşlar, şehitler için dua etti. Mehter takımına eşlik eden vatandaşlar, İstiklal Marşı'nı okudu. 

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, burada yaptığı konuşmada, halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla meydanlara indiğini belirtti.

Bartın

Bartın'da da demokrasi nöbetinin tutulduğu Cumhuriyet Meydanı'nda, yarın askere gidecek olan Faruk Can Özdemir'in kınası yakıldı.

Etkinliğin gerçekleştirildiği sahneye yakınlarıyla çıkan Özdemir'in kınasını annesi yaktı. 

Annesi ve babasına sarılan Özdemir, meydanda bir araya gelen insanların sadece vatan sevgisi için alanları boş bırakmadığını söyledi. 

Erzurum

Erzurum'da Yakutiye Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimini lanetleyerek, ellerinde Türk bayraklarla marşlar okudu. Meydanda bulunan binlerce vatandaş, FETÖ aleyhine slogan attı.

Daha sonra Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, şehitler için dua edildi. 

Ağrı

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde de Kaymakamlık önünde toplanan vatandaşlar FETÖ'yü lanetlendi. 15 Temmuz demokrasi şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

İlçede keçi çiftliği bulunan işletmeciler Cemal ve Erhan Tekin tarafından demokrasi nöbetine katılanlara yemek ikram edildi.

Kocaeli

Türk bayraklarıyla İzmit ilçesindeki Perşembe Pazarı alanında toplanan çok sayıda vatandaş, FETÖ aleyhine slogan attı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete desteklerini dile getirdi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit düşen güvenlik güçleri ve vatandaşlar için dua edildi, Kur'an-ı Kerim okundu.

Muğla

Muğla'da vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda başlattıkları "Demokrasi nöbeti"ni sürdürdü. 

Vali Çiçek, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesinin "Unutulmayacak tarih" olduğunu belirterek, o gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otelden ayrılıp, İstanbul'a ulaşmasının ardından söz konusu meydana geldiğinde 5 bin Muğlalı ile karşılaşınca duygulandığını anlattı.

Antalya 

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile slogan atarak, darbe girişimine tepki gösterdi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da düzenlenen "Demokrasiye Destek Mitingi"ne telekonferansla canlı bağlanarak, Kıbrıs Türk halkına seslendiği konuşmasının dev ekrandan izlendiği demokrasi nöbetine, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de destek verdi.

sasa-5-.jpg

Kırıkkale

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nı doldurarak ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Dik dur eğilme, Kırıkkale seninle", "Ne mutlu Türk'üm diyene" şeklinde slogan atan vatandaşlar, FETÖ elebaşının idamını istedi.

Nevşehir

Nevşehir’de vatandaşlar, Diriliş Meydanı'nda "demokrasi nöbeti"ne devam etti, FETÖ aleyhine sloganlar attı.

Kentte yaşayan Afganistanlı mültecilerden oluşan yaklaşık 150 kişi de alana Türk ve Afganistan bayraklarıyla gelerek dostluk ve kardeşlik mesajı verdi. Afgan gruptan Asıf Mağdudi, Kur'an-ı Kerim okudu. 

Yozgat 

Yozgat'ta Cumhuriyet Meydanı'nı akşam saatlerinden itibaren dolduran vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini sürdürdü.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. Vatandaşlar, çalınan marşlar eşliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine slogan attı.

Kırşehir

Kırşehir Cacabey Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini protesto etti. 

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, Kırşehir Belediyesi mehter takımının kahramanlık marşlarına eşlik etti. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Kırşehir'de kadınların tamamladığı hatmin duası yapıldı.

Niğde

Niğde Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini protesto etti.

Niğde Belediyesi mehter takımı, Bor Caddesi'nden marş eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Platformda yerini alan mehter takımı kahramanlık marşlarının yer aldığı konser verdi. 

Gümüşhane

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Gümüşhane'de başlatılan demokrasi nöbeti kapsamında "Vatan Sağolsun" etkinliği düzenlendi.

Atatürk Caddesi'nde düzenlenen programa Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Alay Komutanı Cezayir Danışan, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin

Artvin'de Türk bayraklarıyla valilik önünde demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan vatandaşlar için Karadeniz Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Derneği konser verdi. Daha sonra 86 yaşındaki Şevki Özdemir, "Bayrak" şiirini okudu. 

Demokrasi nöbetine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.  

Giresun

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Giresun'da vatandaşların Atatürk Meydanı'nda Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Sivil toplum kuruluşları ise meydanda kurdukları çadırlarda nöbete destek verirken alandaki vatandaşlara gönüllü kuruluşlar tarafından çay ve yiyecek ikram ediliyor.

Bayburt

Bayburt'ta vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi. Cumhuriyet Caddesi Bayburt Valiliği önünde ellerinde Türk bayrakları ve Fetullahçı Terör Örgütü'ne tepki yazıları içeren pankartlarla bir araya gelen vatandaşlar, "demokrasi nöbeti"ni sürdürdü.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı meydanlardaki bekleyişine devam eden vatandaşlara kentteki bazı sivil toplum kuruluşları tarafından içecek ikramında bulunuldu. 

Bingöl

Bingöl'de vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı başlattığı milli irade ve demokrasi nöbeti sürdü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda yaptığı konuşmada, 21 gündür ülke genelinde vatan nöbeti tutanlara teşekkür etti.

Bingöl meydanından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a selam gönderen Yılmaz, hain darbe girişiminin engellenmesinde Cumhurbaşkanının davetiyle meydanlara inen vatandaşların büyük rolü bulunduğunu anımsattı. 

Kütahya

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki demokrasi nöbetine, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı İstanbul'da sokağa çıkan ve verdikleri mücadelelerle büyük yararlılıklar gösteren 4 vatandaş da katıldı.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde gösterdikleri cesaret nedeniyle halkın gönlünde taht kuran Metin Doğan, Safiye Bayat, Şerife Boz ve Mehmet Köse Cumhuriyet Meydanı'nda Tavşanlı halkıyla buluştu. 

Manisa

Manisa Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde, darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Şehitler için Kur'an-ı Kerim okunan etkinliğe ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle katılan vatandaşlar, çalınan şarkı ve marşlara eşlik etti.

Aydın

Aydın'da, Atatürk Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etti.

Meydanın bazı noktalarına, "Vatan için nöbetteyiz", "Darbeler geride kaldı", merhum başbakanlardan Adnan Menderes ve Turgut Özal ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı "Milletin Adamları" yazılı pankartlar asıldı.

Uşak

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın da katılımıyla belediye binası önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla mehteran takımı eşliğinde İsmet Paşa Caddesi'nden geçerek kent meydanına kadar yürüdü.

Slogan atarak darbe girişimini protesto eden grup, Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen mehter gösterisini izledi.

Denizli

Denizli'de, sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi.

Mehter takımının marşlarına eşlik eden katılımcılar, "Dik dur eğilme bu halk seninle", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atıp tekbir getirdi. Vatandaşlar, hafızlar tarafından şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim'i dinleyip dua etti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, Kent Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

Kentte, 15 Temmuz'dan beri meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim tilavetini dinledi, dua etti. Alanda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşların nöbetine, sanatçı Uğur Işılak da sevilen şarkılarını seslendirerek destek verdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap