8 °C

Meyve suyunda güç birliği

Yıldız Holding, Alman devi Eckes-Granini ile ortaklaşa şirket kuracak; inovatif ürünler pazara sunacak.

Meyve suyunda güç birliği

İSTANBUL - Yıldız Holding ile Avrupa'nın önde gelen meyve suyu üreticisi Eckes-Granini Group, meyve suyu sektöründe faaliyet gösterecek yeni bir şirket kurmak üzere ortaklık anlaşması imzaladı.

Yıldız Holding'den yapılan yazılı açıklamada, Rekabet Kurumu onayı sonrasında yapılandırılacak yeni şirketin yüzde 50-50 ortaklıkla kurulacağı belirtilerek, yeni şirketin, her iki grubun meyve suyu alanında sahip olduğu premium markaların pazara sunulmasının yanı sıra, perakendede güçlü bir dağıtım ağı oluşturulması ve ev dışı tüketim alanında kuvvetli bir yer edinilmesi amacıyla faaliyet göstereceği kaydedildi.

Yıldız Holding İş Geliştirme ve Ar-Ge Grubu Başkanı Dr. Zeki Ziya Sözen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye pazarında gelecek vadeden kategoriler için, konusunda uzman dünyanın saygın şirketleriyle ortaklıklar kurma stratejilerini hatırlatarak, şu görüşleri dile getirdi:

"Eckes-Granini Group, Yıldız Holding için Türkiye'nin gelişen meyve suyu pazarındaki hedeflerinin hayata geçirilmesi açısından ideal bir ortak. Eckes-Granini meyve suyu alanında sahip olduğu geniş tecrübeyle Avrupa genelinde tüketicilerine takdir edilen markalarla beğenilen ürünler sunuyor. Ortağımızla birlikte Türkiye pazarının sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz."

Sözen, faaliyet gösterdikleri alanlarda uzun yıllardır müşterilerinin ve iş ortaklarının güvenini kazanmış firmalar olduklarını ifade ederek, yeni ve inovatif ürünlerle pazarın büyümesine katkıda bulunacaklarını kaydetti.

Eckes-Granini Group'un Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Thomas Hinderer de, bu stratejik ortaklığın, uluslararası büyüme stratejileri doğrultusunda atılmış önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin, dünyanın en dinamik ve etkileyici pazarlarından biri olduğunu, işlerinin gelişimi için önemli bir potansiyel sunduğunu bildirdi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.