4 °C

MGK'da çözüm süreci değerlendirildi

MGK'da, çözüm sürecinde gelinen aşamanın değerlendirildiği, terör örgütünce kaçırılan çocukların durumu üzerinde durulduğu, annelerin çabalarının takdirle karşılandığı bildirildi

MGK'da çözüm süreci değerlendirildi

ANKARA - Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda, çözüm sürecinde gelinen aşamanın değerlendirildiği, bu kapsamda terör örgütünce dağa kaçırılan çocukların durumu üzerinde önemle durulduğu, annelerin Toplantıda ayrıca, "devlet içindeki illegal yapılanmalara yönelik yürütülen adli ve idari işlemler hakkında Kurul'a bilgi sunulduğu" belirtildi.

Toplantıda ayrıca, "devlet içindeki illegal yapılanmalara yönelik yürütülen adli ve idari işlemler hakkında Kurul'a bilgi sunulduğu" belirtildi.

Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı'nın ardından yayımlanan bildiride, Irak'ta baş gösteren olumsuz gelişmelerin, Türkmen soydaşların durumu da dahil olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alındığı kaydedilerek "Ülkenin toprak bütünlüğünün ve siyasal birliğinin korunması için Irak halkına desteğimizin devam edeceği belirtilmiştir. Bu ülkede tutulmakta olan Musul Başkonsolosluğumuz personeli ve şoförlerimizin durumları gözden geçirilmiştir" denildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.