9 °C

MHP'deki istifalarda kaset iddiası

MHP'de adları gizli kaset iddialarına karışan Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım ile Metin Çobanoğlu Bahçeli'nin talimatı üzerine istifa etti.

MHP'deki istifalarda kaset iddiası

ANKARA  - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nde adları gizli kaset iddiasına karışan  Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım ile Metin Çobanoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı üzerine, genel başkan yardımcılığı ve milletvekili adaylığından istifa etti.

MHP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada,  Yıldırım ile Çobanoğlu'nun Genel Başkan Bahçeli'nin isteği üzerine, genel başkan yardımcılığı ve milletvekili adaylığından istifa ettikleri bildirildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ise ''Biz kaset siyasetine itibar etmiyoruz. Konuyla ilgili başka da soru sormayın'' dedi.

MHP'de deprem yaratan kasete soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MHP Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım ile Metin Çobanoğlu'na ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili olarak, "Özel hayatın gizliliğini ihlal" gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Yıldırım ve Çobanoğlu'nun avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak, söz konusu görüntülerin elde edilmesi ve yayınlanmasıyla ilgili sorumluların cezalandırılmasını talep etti. Avukatlar ayrıca, görüntülerin yayınlanmasının engellenmesi isteminde de bulundu.

Suç duyurusu üzerine harekete geçen Başsavcılık, konuya ilişkin soruşturma başlattı.

Bilişim Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Odabaşı tarafından yürütülecek soruşturma, "özel hayatın gizliliğini ihlal" iddiası kapsamında gerçekleştirilecek.

Yarın akşama kadar yeni adaylar gösterilecek

İstifa eden Adana 1. sıra Milletvekili adayı Recai Yıldırım ile Kırşehir 1. sıra milletvekili adayı Metin Çobanoğlu'nun, yerlerine MHP yarın akşama kadar  yeni adaylar gösterecek.

YSK kesin aday listelerini 29 Nisan Cuma günü açıklayacağı için, MHP'nin yarın akşam 17.00'ye kadar adaylıktan istifalarla boşalan yerlere yeni adaylar göstermesi gerekiyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.