18 °C

MHP'li gruptan Star Gazetesi'ne protesto

Gazetenin köşe yazarı Ergun Babahan'ın gazetede çıkan yazısını protesto eden gruptan 6 kişi gözaltına alındı.

MHP'li gruptan Star Gazetesi'ne protesto

İSTANBUL - MHP grup Star Gazetesi'nde çıkan yazı nedeniyle gazete binası önünde protesto gösterisi yaptı. MHP'li gruptan 6 kişi gözaltına alındı.

Güneşli'deki gazete binasının önüne gelen bir grup MHP'li, gazetede çıkan bir yazı dolayısıyla binanın önüne siyah çelenk bıraktı.

Gruptakiler çeşitli sloganlar atarken, gruptan bazıları da binaya yumurta fırlattı.

Protestocuların binaya yönelmeleri üzerine, güvenlik görevlileri müdahale etmek istedi. Bu sırada yaşanan arbedede binanın bazı camları kırılırken, X-Ray cihazı da hasar gördü.

Güneşli'deki gazete binası önünde, Ergun Babahan'ın bugünkü köşe yazısını protesto etmek amacıyla gösteri yapan gruptakileri yatıştırmak amacıyla olay yerine gelen İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen Kantar, burada yaptığı açıklamada, ülkücülerin hiçbir saldırı ve iftirayı unutmasının mümkün olmadığını söyledi.

Kantar, şöyle devam etti:

''Biz bu iftiraların hesabını 12 Haziran'da MHP'nin iktidarında bu iftira sahiplerine soracağız. Buradan şunu haykırmak istiyorum. Türkiye'de oynanan oyunlar, 12 Haziran'da sandıkta bozulacaktır. Kasetleri biliyoruz. Sizlerin çadır senaryolarında yaptığınız kasetleri Türk milleti asla unutmayacaktır. Bunun için bütün dava arkadaşlarım ve Türk milleti müsterih olsun. Bu seçim arifesinde herkes sağduyulu ve sabırlı olsun. Buradan bütün ülküdaşlarımın sessiz bir şekilde dağılmasını ve ülkücü vakur davranışını sergilemesini istiyorum.''

Gökmen Kantar'ın çağrısına rağmen gruptan bazıları slogan atarak, gazete binasının önünde kalmaya devam etti. Olay yerine gelen Çevik Kuvvet ekipleri, uyarılara rağmen binanın önünden ayrılmayan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada, gruptakiler, protesto gösterisi sırasında basın mensuplarına da saldırdı.

Gazetenin İkitelli Basın Ekspres Yolu'ndaki diğer binasının önünde de polis tarafından önlem alındı.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap