Moe's, ilk denizaşırı restoranını Türkiye'de açacak

Meksika yemekleri gibi güneybatı Amerika mutfağı ağırlıklı çalışan Moe's'in denizaşırı ilk restoranı İstanbul'daki Sapphire Kulesi'nde Eylül ayında açılacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
WASHINGTON - Merkezi ABD'nin Atlanta kentinde bulunan FOCUS Brands Inc. şirketi altında faaliyet gösteren ünlü restoran zinciri Moe's Southwest Grill, ilk denizaşırı restoranını Türkiye'de açacak.
Bloomberg internet sitesindeki habere göre, Carvel dondurma ve Cinnabon restoranlarının da sahibi olan FOCUS, kendisine bağlı en hızlı büyüyen restoran zinciri Moe's Southwest Grill'i okyanus ötesine taşıyor. Bu kapsamda, Meksika yemekleri gibi güneybatı Amerika mutfağı ağırlıklı çalışan Moe's'in denizaşırı ilk restoranı İstanbul'daki Sapphire Kulesi'nde Eylül ayında açılacak.
FOCUS Brands International Başkanı Mike Shattuck, konuyla ilgili olarak, şirketin Türkiye'de 2016 yılına kadar 40 Moe's restoranı açmak üzere "franchise" anlaşması imzaladığını söyledi.
Ancak habere göre, başlangıçta ilk deniz aşırı restoranı Türkiye'de açmayı planlamayan firma, Türkiye doğumlu işadamı David Ergisi'nin girişimleriyle bakışlarını Türkiye'ye çevirdi.
Ergisi de Türkiye'de "fast-food" zincirinin geliştiğini ve güneybatı Amerika mutfağına ilginin arttığını fark ettiğini belirterek, Moe's ile Türkiye'ye, "fast-food" tarzı restoranlarda yüksek kalite yemeklerle yeni bir tarz getirmeyi planladıklarını anlattı.
Etiketler