12 °C

Münevver Karabulut cinayetinde yasak kalktı

Cem Garipoğlu'nun 10 arkadaşından 4'ü hakkındaki sınır dışına çıkış yasağı kaldırıldı

Münevver Karabulut cinayetinde yasak kalktı

 

İSTANBUL - Beşiktaş'ta çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında firari şüpheli C.G'nin sınır dışına çıkışları yasaklanan 10 arkadaşından 4'ü hakkındaki bu yasak kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, kırmızı bültenle aranan C.G'nin 4 arkadaşından alınan kan örneklerinin Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemesi sonucu Münevver Karabulut'un cesedinde bulunan sperm, kan ve doku örnekleriyle uyuşmadığı belirlendi.

Haklarında sınır dışına çıkış yasağı konulan ve ikamet ettikleri yerin polis merkezine her gün giderek adli kontrol defterini imzalayan 4 kişi hakkındaki bu yasak, bunun üzerine kaldırıldı.

Bu arada, polis gözetiminde kan ve doku örnekleri alınan ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı getirilen diğer 6 kişiden alınan kan ve doku örneklerinin de ceset üzerinde bulunan sperm ve doku örnekleriyle karşılaştırılacağı belirtildi.

Bu kişilerin ikamet ettikleri yerin polis merkezine her gün giderek, adli kontrol defterini imzalama işlemi ile sınır dışı yasağının sürdüğü kaydedildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.