18 °C

Öcalan: Süreci ilerletmekte kararlıyım

Abdullah Öcalan, BDP heyetiyle dün görüşmesinin ardından, "Bazı güçlerin engellemelerine rağmen ben süreci ilerletmekte kararlıyım" mesajını iletti.

Öcalan: Süreci ilerletmekte kararlıyım

ANKARA - Abdullah Öcalan, BDP heyetiyle dün görüşmesinin ardından "Bazı güçlerin engellemelerine rağmen ben süreci ilerletmekte kararlıyım, başarılı olacağımıza da inanıyorum" mesajını iletti. 

BDP Genel Merkezi'nden gönderilen bilgi notunda Öcalan'ın dün BDP heyetiyle yaptığı toplantı sonrası mesajı aktarıldı. Mesajda şu ifadeler yer aldı: 

"Öncelikle herkese selam ve sevgilerimi iletiyorum. Bizim açımızdan içinde bulunduğumuz süreç devam ediyor. 
Şu anda ikinci aşamaya geçmiş bulunuyoruz. İkinci aşamanın nasıl işleyeceğine dair önerilerimizi yazılı olarak devlete sunmuş bulunmaktayım. 
Ben şahsen sürecin her aşamasının şeffaf bir şekilde yürütülmesi taraftarıyım. Umarım devlet de ikinci aşamaya dair bu önerilerimizi doğru değerlendirip, doğru sonuçlara varır. 
Bu mesele 100 yıllık bir meseledir. Meselenin tarihi olguları ve maddi olgulara dayanan gerekçeleri vardır. Herkesin bu ciddiyetle yaklaşması gerekir. 
Bizim sunduğumuz öneriler Türkiye halklarının belki de yüzde 90'nının ortak çıkarını temsil eden bir çalışmanın sonucudur. 
Bazı güçlerin engellemelerine rağmen ben süreci ilerletmekte kararlıyım, başarılı olacağımıza da inanıyorum. 
Olanaklarım olursa her hafta kamuoyuna bilgilendirme yapmak isterim. 
İkinci aşamanın tartışmaları artık başlamıştır. Demokrasiden, çözümden ve barıştan yana olan herkesin bu tartışmalara katkı yapmasını diliyor, bu çerçevede herkese bir kez daha selam ve saygılarımı sunuyorum."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap