Oscar Ödülleri bugün sahiplerini bulacak

"Akademi Ödülleri" olarak da tanınan Oscar ödülleri 84. kez sahiplerini bulacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Dünyada en iyi bilinen sinema ödülü olan Oscar, 84. kez sahiplerini bulacak.

"Akademi Ödülleri" olarak da tanınan Oscar ödülleri için tüm hazırlıklar tamamlanırken, törene Kodak Tiyatrosu son olarak ev sahipliği yapacak.

Ünlülerin kırmızı halıdaki şıklık yarışı da en az ödüller kadar merak edilirken, bu yılki adaylar arasında altın heykelciği alıp alamayacağı merakla beklenen çok sayıda isim bulunuyor.

Billy Crystal'ın ana sunuculuğunu dokuzuncu kez üstleneceği tören, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu dünyanın 225 ülkesindeki televizyon kanalları tarafından naklen yayınlanarak Oscar heyecanı evlere de taşınacak.

Brad Pitt'in Oscar koşusu

Oscar ödülüne bu yıl Martin Scorsese'nin "Hugo" adlı filmi, "En İyi Film" dahil 11 dalda aday gösterilirken, sessiz ve siyah-beyaz yapım "The Artist" 10 dalda aday oldu.

Geceden ödülle dönüp dönemeyeceği ilgi uyandıranlar arasında başı, 17. kez altın heykelciğe aday gösterilen ancak 30 yıldır ödülü kazanamayan Meryl Streep geliyor. Streep, "Demir Leydi" filmindeki Margaret Thatcher rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" dalında aday olduğu ödülü 30 yıldır alamaması; Hollywood'un en gözde oyuncularından Brad Pitt ise üçüncü adaylığında Oscar kazanıp kazanamayacağı Twitter'da da en çok konuşulan iki aday oldu.

(AA)

Bu konularda ilginizi çekebilir