16 °C

"Erdoğan'ı, yakışır şekilde ağırlayacağız"

"Erdoğan'ı, yakışır şekilde ağırlayacağız"

 

GAZZE - Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze'ye yapmayı planladığı ziyaretle ilgili, "Başbakan Erdoğan'ı, hükümet ve halk olarak, Türkiye'ye ve Türk halkına yakışır bir şekilde ağırlayacağız. Hazırlıklara başladık" açıklamasında bulundu.

Gazze'deki El-Abbas Camisi'nde, Gazze halkına destek veren bir heyetle görüşmesi sırasında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Heniye, Erdoğan'ın Gazze ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD yönetiminin ziyaretle ilgili tavrını eleştiren Heniye, "Başbakan Erdoğan, ABD'nin ziyareti engelleme çabalarını boşa çıkardı. Onun bu duruşu, artık ABD'nin vesayet devrinin kapandığını gösteriyor" dedi.

Heniye, "Erdoğan'ın ziyareti, Filistin için tarihi bir ziyaret olacak" ifadesini kullanarak, "Başbakan Erdoğan'ı, hükümet ve halk olarak, Türkiye'ye ve Türk halkına yakışır bir şekilde ağırlayacağız. Hazırlıklara başladık" diye konuştu.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Gazze ziyareti sırasında Erdoğan'a eşlik edeceği yönünde uluslararası basında yer alan haberlere de açıklık getiren Heniye, "Bu konuda bize herhangi bir bilgi ulaşmadı" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, mayıs ayı ortasındaki ABD ziyaretinin ardından Gazze'ye gitmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap