8 °C

"Garipoğlu'nun yakalandığı iddiaları asılsız"

İstanbul Valisi Güler, Karabulut cinayetinden aranan Cem Garipoğlu'nun yakalandığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi

"Garipoğlu'nun yakalandığı iddiaları asılsız"

 

 

İSTANBUL - İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı olarak aranan C.G'nin yakalandığı iddialarının asılsız olduğunu söyledi.

Vali Güler, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu'nun ziyareti sırasında gazetecilerin Münevver Karabulut cinayetine ilişkin sorusunu cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, "C.G'nin yakalandığı şeklinde iddialar var. Ermenistan ya da Rusya'da yakalandığı söyleniyor. Bu doğru mu?" diye sorduğu Vali Güler, "Yakalanmış olduğu doğru değildir. Zaten yakalandığı zaman ilk olarak sizler bilgilendirileceksiniz. Ancak yakalanması için yoğun bir çalışmanın sürdüğünü geçen haftada söylemiştim" dedi.

Bu konudaki hassasiyetlerinin devam ettiğini kaydeden İstanbul Valisi Güler, "Yeterli bilgi sahibi olmadan bu süreci etkileyebilecek beyanlardan kaçınmak gerekir. Bu konu her tarafa çekilebilecek bir konu. Görevimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Devletin verdiği bir söz var, o söz yerine getirilecek" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap