12 °C

"Halka arzda 25 şirket hedefine ulaşacağız"

Erkan, Uyum Gıda hisselerinin İMKB'de işlem görmeye başlaması dolayısıyla düzenlenen törendeki konuşmasında, bu yılın 19'uncu şirketini halka arz ettiklerini kaydetti.

"Halka arzda 25 şirket hedefine ulaşacağız"

İSTANBUL - İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, bu yıl halka arz seferberliği çerçevesinde önemli çalışmalar yapıldığını, yıl sonunda 25 şirket hedefine ulaşacaklarını bildirdi.

İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin hisselerinin İMKB'de işlem görmeye başlaması dolayısıyla düzenlenen törendeki konuşmasında, bu yılın 19'uncu şirketini halka arz ettiklerini kaydetti.

Uyum Gıda'nın, halka arzının başarıyla ve güzel bir dağılımla tamamladığını belirten Erkan, ''1.298 yatırımcı, Uyum Gıda'ya 52,5 milyon lira kaynak sağladı. Bu yıl halka arz seferberliği çerçevesinde önemli çalışmalarımız oldu. Yıl sonunda 25 şirket hedefimize ulaşacağımızı umuyorum'' dedi.

Uyum Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş de 33 satış noktası ve binin üstünde çalışanla Avrupa yakasında hizmet verdiklerini ifade ederek, ''Bu aşamadan sonra daha çok noktada, daha üstün hizmet anlayışıyla yolculuğumuzu sürdürmeye gayret göstereceğiz. Uyum Gıda'nın 9-10 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleşen halka arz sürecinde hisselerimize yeterli talep gelmiştir'' diye konuştu.

Uyum Gıda, toplam hissenin yüzde 30'una karşılık gelen 6 milyon lira nominal değerli hisseyi, 9-10 Kasım 2010 tarihlerinde, talep toplama yöntemi ile 8,75 liradan halka arz etmişti. Uyum Gıda hisselerine gelen nominal talep, yaklaşık 8,5 milyon lira düzeyinde oldu.

Uyum Gıda, halka arzdan elde ettiği 52,5 milyon liranın tamamını, 2011'de 40 yeni mağaza açmak için kullanacak. Böylece Uyum Gıda önümüzdeki yıl yüzde 100 büyümüş olacak. 2009'da 172 milyon lira ciro elde eden, 2010'u 200 milyon lira ciro ile kapatacak olan Uyum Gıda'nın 2011 yılı ciro hedefi 400 milyon lira.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.