0 °C

"Kumpasın suç ortağı hükümet"

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından gazeteci Merdan Yanardağ, hakkında verilen tahliye kararının ardından cezaevinden çıktı.

"Kumpasın suç ortağı hükümet"

MUĞLA - Gazeteci Merdan Yanardağ'ı, tutuklu bulunduğu Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nden aralarında CHP'lilerin de bulunduğu bir grup karşıladı.  

Yanardağ, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'yi yıllardır teslim alan çetenin tertibinin nihayet bozulduğunu belirterek, özgürlüğüne kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. 

Türkiye'nin özgürlüğüne kavuştuğuna inanmadığını ifade eden Yanardağ, "Çünkü bu kumpası ve komployu kuranlar sadece suçlanan 'cemaat' ya da 'paralel devlet' dedikleri güç değildir. Suç ortakları hala daha hükümeti işgal etmektedirler. Tahliye olan arkadaşlar 'Hiçbir şekilde kin duymadık, intikam beslemeyeceğiz' dediler. Elbette kin ve intikam bizden uzak ama bir şeyin altını özellikle çizerek belirtmek istiyorum ki bunlardan hesap soracağız" diye konuştu. 

Merdan Yanardağ, Bodrum'un Yalıkavak beldesinde, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 'nin hakkında verdiği 10 yıl 6 ay hapis cezası nedeniyle gözaltına alınmış ve 14 Eylül 2013'te tutuklanmıştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.