10 °C

"Mesai saatleri içinde ifade verdim"

Gece yarısı Ankara Adliyesine giderek ifade verdiği öne sürülen Melih Gökçek, mesai saatleri içinde ifade verdiğini belirtti

"Mesai saatleri içinde ifade verdim"

 

ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Tamamen mesai saatleri içinde 3 dakika süren rutin bir ifade verme olayının, aslı astarı olmayan yayınlarla, abartılarak çarpıtılmasını anlamak mümkün değildir" dedi.

Gökçek, yaptığı açıklamada, bugün bazı gazetelerin internet sitelerinde kendisiyle ilgili "ahlaksızca" iddialarda bulunulduğunu ileri sürdü.

Haberlerde, "gece yarısı Ankara Adliyesine giderek ifade verdiğinin" öne sürüldüğünü belirten Gökçek, "medyanın haberleri bu kadar çarpıtmasını, abartmasını ve aslı astarı olmayan yayınlar yapmasına anlam veremediğini" kaydetti.

"Bu tür haberlerle olaya gizem katılmaya çalışıldığını" öne süren Gökçek, şunları söyledi:

"Tamamen mesai saatleri içinde 3 dakika süren rutin bir ifade verme olayının, aslı astarı olmayan yayınlarla, abartılarak çarpıtılmasını anlamak mümkün değildir. 'Gece yarısı 1,5 saat ifade verdi' tarzında kamuoyunu yanlış yönlendirme ve yanlış bilgilendirmenin gazetecilik etiği ile hiç bir alakası olamaz. Adliyeye gizlice arkada kapıdan değil, havuzun olduğu ön kapıdan girdim. 'Arka kapıdan girdiğim' şeklinde yanlış bilgi aktarılarak, sanki bir şeylerden kaçıyormuş gibi izlenim oluşturmak istenmiştir. Saklanacak bir şey yok. Mesleği yerine getirirken gazetecilik etiğine dikkat etmek şarttır. Bunu yapamayanlar gazeteciliği bırakmalıdır."

Gökçek, "ifadenin içeriğinin ise tamamen rutin ve Tüketici Hakları Derneğinin bir şikayetiyle ilgili' olduğunu bildirdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.