15 °C

"Soma" duruşması hafta boyu devam edecek

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşmasına, yarın yapılacak beşinci oturumla devam edilecek.

"Soma" duruşması hafta boyu devam edecek

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanan davanın ilk duruşmasında, geçen hafta dört oturum gerçekleştirildi.

Tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ve tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve tarafların avukatlarının katıldığı oturumlarda, tutuklu sanıklar ile 4 tutuksuz sanığın ifadelerinin alınması işlemi tamamlandı. 

Davanın ilk duruşmasına, yarın yapılacak beşinci oturumla devam edilecek. Mahkeme heyetinin daha önce aldığı karar gereği hafta boyu sürecek oturumlarda, kalan 33 tutuksuz sanığın ifadelerinin alınması bekleniyor. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap