5 °C

"Yedi sülalesini SSK'ya doldurmuş"

Başbakan Davutoğlu'nun Kemal Kıçıldaroğlu'nun foyasını ortaya çıkardığını belirten Başbakan Yardımcısı Arınç, "Şimdi meydan okuyor ama bunun bütün belgeleri elimizde" dedi

"Yedi sülalesini SSK'ya doldurmuş"

BURSA - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kastederek, "Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı. Şimdi meydan okuyor ama bunun bütün belgeleri elimizde. SSK Genel Müdürü olmuş, 'İmtihan yapmaya gerek yok, vaktimiz de yok' diyerek, ne kadar yedi sülalesi varsa SSK'ya doldurmuş" dedi.

Arınç, ilçede bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Orhangazi Olağan Kongresi'nde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti'nin, büyük bir parti olduğunu ve iktidarda 13'üncü yılına girdiğini belirten Arınç, "Çok partili siyasi hayata gireli 60-65 yıl oldu. Hiçbir parti bu kadar uzun ömürlü, bu kadar güçlü, bu kadar ara vermeden sürekli iktidar halinde kalmadı" ifadesini kullandı.

Milletin, üç seçimde oylarını artırarak AK Parti'yi iktidar yaptığını ve yine üç yerel seçimde oylarını yükseltip seçimi kazandırdığını dile getiren Arınç, iki halk oylamasını başardıklarını, cumhurbaşkanını da yüzde 52 ile seçtiklerini anlattı.

Türkiye'nin önünde şimdi çok daha büyük imtihanın bulunduğunu, gelecek yıl haziran ayında yeni bir milletvekili genel seçimi yapılacağını hatırlatan Arınç, şöyle devam etti:

"Allah kısmet ederse şimdilik 7 Haziran tarihi görünüyor. Biz bu seçimde dördüncü defa inşallah iktidar olacağız. Allah bir mani keder vermezse, yer yarılmazsa, gök delinmezse inşallah dördüncü defa iktidar olacağız. Kül Tigin mi, Alper Tunga mı, Dede Korkut mu söylemişti bunu? Dilimin ucuna geldi yahu. Gök delinmezse, yer yarılmazsa kimindi? Dede Korkut diyor. 'Dedem Korkut boy boyladı, soy soyladı' diye eskiden ortaokul lise kitaplarında okurduk. Yani kıyamet kopmadıkça Allah'ın izniyle AK Parti yeniden iktidara gelecek."

"Artık Türkler de fazla oluyor"

Türkiye'nin artık fazla olduğunu düşünenlerin olduğunu söyleyen Arınç, önceki yıllarda televizyonlarda yayınlanan bir reklamı anımsattı. Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Blue jean markası. 'Artık Türkler de fazla oluyor' diye bir yerlerde konuşanlar vardı. Fazla olduk. Ne demek? 2 bin dolar milli geliri 11 bin 500 dolara çıkardık. Bir de hedef koyduk. Pazar günkü seçimi pazartesi olarak düşünmüyoruz. 2023 hedefini koyduk. Yani 9-10 yıl sonrasını koyduk. O yetmedi 2053'ü koyduk. O az geldi 2071'i koyduk. Sen koşuyorsun, Allah veriyor kardeşim. Bazen diyorum Ashab-ı Kehf gibi bir yerde uykuya yatsam, üç ay ortadan kaybolsak, 'Memlekette hükümet kurmak için sokağa çıksalar kiminle hükümet kurulur?' deseniz, bunların benzerleri 99'da hükümet kurdu; DSP, MHP, ANAP. Ne hale geldi ülke? Aynı kafada bunlar hatta aynı partiler çoğu. Türkiye yandı yıkıldı yahu. Bankalar battı. Esnaf mahvoldu. Yüzde 100 Türk parası devalüe edildi. O, 6 sıfırları biz o zaman aldık. Bunlara hükümet mi verilir? Ne dört dakikası ne dört senesi kardeşim. Daha iyisi olsa canıma millet." 

"Sizden hükümet mi olur?"

Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti'den daha iyi bir alternatifin olmadığını belirtti.

Partisinden iyisinin bulunamayacağını dile getiren Arınç, "Ben meydan okuyorum; AK Parti'den daha iyisini bulun size helal olsun ama bizden daha iyisini bulacaksınız. Daha çok çalışanını bulacaksınız. Daha çok bilenini bulacaksınız. Daha çok milletle beraber olanı bulacaksınız. Daha çok milletin inancına, ahlakına, örf ve adetine sahip çıkanı bulacaksınız. Sizden hiçbir şey olmaz ve sizin üçünü, beşini toplasanız, benim paçama yetişemiyorsunuz. Sizden hükümet mi olur?" ifadesini kullandı.

Arınç, AK Parti'lilerin ülkesini, milletini sevdiğini, diğer partilerde böyle bir şey olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin kongresinde 900 kişi tarafından aday gösterildiğini ve oylamada delegelerden 250'sinin fire verdiğini kaydeden Arınç, şöyle konuştu:

"Biz bin 348 ile aday gösterdik, bin 368 oy çıktı. Aramızdaki fark bu. Şimdi öyle bir genel başkanı düşünün, 'Ulan beni satan kim bunların içinde?' diyecek. 900'ün yarısı satmış, nereye gittiği de belli. Bu adam partisinde rahat değil. Bunu nasıl başbakan yapacaksınız? Kim güveniyor buna, kim destekler bunu? Sayın Başbakan bir foyasını çıkardı. Şimdi meydan okuyor ama bunun bütün belgeleri elimizde. SSK Genel Müdürü olmuş, 'İmtihan yapmaya gerek yok, vaktimiz de yok' diyerek, ne kadar yedi sülalesi varsa SSK'ya doldurmuş. Onun için SSK batmış zaten. Onun için SSK, Hazinenin sırtında yük olmuş."

"Birtakım operasyonlar düşünebilirler"

Bülent Arınç, şimdi ise SGK'ya her sene milyarlarca lira verdiklerini bildirdi.

Bu paraların, pırıl pırıl hastanelerde herkes sağlık bulsun diye verildiğini dile getiren Arınç, şöyle dedi:

"Allah’a hamdolsun ben her sene 70 katrilyon lira (70 milyar lira) veriyorum, helali hoş olsun. Siz razı olun, dua edin bizim için yeter. O yüzden bunları bir devirsek diye fevkalade hileler yapılabilir. İnsanlar kandırılabilir. Birtakım operasyonlar düşünebilirler. Bugüne kadar çok örneklerini gördük ama yel kayadan bir şey koparamadı."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.