24 °C

Referandum günü hava nasıl olacak?

Yarın İzmir, İstanbul ve Ankara'da havanın parçalı bulutlu olması beklenirken sıcaklık gün içerisinde en fazla 22 dereceye çıkacak. Bazı bölgelerde ise aralıklı sağanak yağış hakim olacak.

Referandum günü hava nasıl olacak?

Türkiye yarın anayasa değişikliği için sandık başına gidiyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, referandum günü için beklenen hava durumunu paylaştı.

Yarın yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu olması beklenirken; Trakya, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Antalya, Hatay, Elazığ ve Bingöl çevresinde hafif olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan açıklamaya göre yarın İstanbul, İzmir ve Ankara'da beklenilen hava durumu tahmini ise şöyle:

"İstanbul parçalı çok bulutlu geçecek, maksimum sıcaklık 21 derece; İzmir parçalı çok bulutlu geçecek, maksimum sıcaklık 22 derece; Ankara ise sabah saatlerinde az bulutlu öğle saatlerinde parçalı çok bulutlu lokal 13 -19 saatleri arası hafif sağanak yağışlı geçecek. Maksimum sıcaklık ise 21 derece olacak"

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.