10 °C

Rusya'dan 'doğalgazda indirim' sinyali

Rus Büyükelçi, petroldeki düşüşün doğalgaza da yansıyabileceğini söyledi

Rusya'dan 'doğalgazda indirim' sinyali

 

 

ANKARA - Rusya Büyükelçisi Vladimir Ivanovskiy, petrol fiyatlarında yaşanan düşüş nedeniyle doğal gazda da, ilerleyen günlerde bir indirimin söz konusu olabileceğini söyledi.

Eski milli güreşçileri Ivan Yarigin'in doğumunun 60. yıldönümü nedeniyle katıldığı sergi açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ivanovskiy, doğal gazda indirim konusunda genel bir eğilimin bulunduğunu belirterek, "Gaz, petrol fiyatına bağlıdır. Petrol fiyatı düştükçe, gazın fiyatında düşme olabilir. Uzmanlar ilgileniyor. Rusya ve Türkiye arasında anlaşmalar var. 1-2 ay içinde gazda fiyat inebilir. Avrupa'da önümüzdeki günlerde fiyatın düşürülmesi öngörülüyor. Bu Türkiye için de geçerli" diye konuştu. 

Türk-Ermeni yakınlaşmasına destek

Türkiye ile Ermenistan arasında son zamanlarda oluşturulan olumlu hava konusundaki bir soru üzerine de Büyükelçi Ivanovskiy, her iki ülkenin yakınlaşmasını desteklerini ifade etti. İstanbul'da bugün, iki ülke Dışişleri Bakanlarının görüşeceklerini, ancak kendisinin bu görüşmede bulunamayacağını anlatan Büyükelçi, "Türkiye ile Ermenistan arasındaki yakınlaşmayı destekliyoruz. Olumlu gelişmeler. İstanbul'daki görüşmede de olumlu gelişmeler olacaktır" şeklinde konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.