23 °C

Şehit astsubay son yolculuğuna uğurlandı

Suriye sınırında terör örgütü IŞİD kontrolündeki bölgeden açılan ateşle şehit olan astsubay Nane'nin cenazesi, Gaziantep'te toprağa verildi

Şehit astsubay son yolculuğuna uğurlandı

Suriye sınırında terör örgütü IŞİD kontrolündeki bölgeden açılan ateşle şehit olan astsubay Yalçın Nane'nin cenazesi, Gaziantep'te defnedildi. 

Şehit Nane'nin cenazesi, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığındaki törenin ardından Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'ne getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında, şehidin yaklaşık 20 gün sonra doğum yapacağı belirtilen eşi Seher ve teyzesi Zeliha Nane gözyaşı döktü.  

Törene katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Seher Nane'yi teselli etmeye çalıştı. 

Zeliha Nane ise "İki askerim daha var, onlar da vatana kurban olsun" diyerek ağıtlar yaktı.  

Diğer şehit yakınları da tören sırasında tabuta sarıldı, terörü lanetledi. Amca Mustafa Nane, yeğeninin kepini elinden bırakmadı.  

Cenaze namazının ardından askerlerin omzunda top arabasına kadar taşınan şehidin cenazesi, Arıl Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. 

Törene, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.  

Teyzesi büyütmüş 

Hayatını bir yıl önce Seher Nane ile birleştiren şehidin, 3 yaşındayken annesini kaybettiği, babasının ise bir süre sonra teyzesi Zeliha Nane ile evlendiği öğrenildi. Teyzesinin büyüttüğü Yalçın Nane'nin, geçen yıl babasını kaybettiği belirtildi. 

Asker olmayı küçük yaşlardan itibaren çok istediği bildirilen şehit Nane'nin, astsubaylığı üçüncü denemesinde kazandığı ortaya çıktı. Üç yıldır Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet eden şehit Nane, memleketi Gaziantep'te görev yapıyordu.  

Terör örgütü IŞİD üyelerinin dün Kilis Dağ Hudut Karakolu'na ateş açması sonucu astsubay Yalçın Nane şehit olmuş, 2 uzman çavuş yaralanmıştı. TSK'nın bölgeyi ateş altına alması sonucu bir IŞİD mensubu ölü ele geçirilmiş, terör örgütüne ait 3 araç da imha edilmişti. Gelişme üzerine Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları, Suriye'deki IŞİD hedeflerini bombalamıştı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap