14 °C

Şehit polisler için tören düzenlendi

Dün gerçekleştirilen saldırı sonrası şehit düşen polislerden 5'i için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Şehit polisler için tören düzenlendi

İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olanların sayısı 38'e yükseldi. Saldırıda hayatını kaybedenlerden 30'u polis.

Şehit polisler 3. sınıf emniyet müdürü Vefa Karakurdu, emniyet amiri Kadir Yıldırım, polis memurları Adem Oğuz, İlker Uylaş ve Hasan Bilgin için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Caddesi yerleşkesinde tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, çok sayıda bakan ve bürokrat katıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan:
Siz kimin köpeğisiniz

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan törende yaptığı konuşmada, “Terör örgütlerinin vermek istediği alçak mesajı görüyoruz. 15 Temmuz’da çok sık söylenen bir cümle var. Burada affınıza sığınarak tekrar söylemek istiyorum: Siz kimin kimlerin köpeğisiniz onu söyleyin bize.”

İçişleri Bakanı Soylu:
Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacak

İçişleri Bakanı Soylu törende yaptığı konuşmada, "Vefa da Kadir de Adem de İlker de Hasan da bütün şehitlerimiz bilsin; o insanlıktan çıkmış alçaklara şunu söylüyoruz; yarından tezi yok Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçlerinin birinci öncelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır, karada, havada, denizde, nerede olursa olsun... Hangi güce sığınmışlarsa sığınsınlar, Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Maliyeti ne olursa olsun bu hesap görülecektir." dedi.

“Tetikçi olmaktan başka vasfınız var mı?”

İçişleri Bakanı Soylu teröristlere yönelik olarak da, "Kırk yıldır, bu ülkeyi terörle uğraştıranlar ve onların destekçilerine soruyorum: Bir takım karanlık odakların, Batılı karanlık ortaklarınızın uşağı, maşası ve tetikçisi olmaktan başka bir vasfınız var mı, Geberip gittiğinizde, arkanızdan ağlayacak, hayır dua edecek kimse var mı?" ifadelerini kullandı.

Dua sonrası veda

Şehitlere, konuşmalar sonrasında okunan duanın ardından son yolculuklarına uğurlanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden veda edildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap