6 °C

SGK'dan kayıtdışına karşı seferberlik

SGK, kayıtdışı istihdamı kontrol altına almak için ilki Kayseri'de olmak üzere 43 ilde eğitim programı organize edecek.

SGK'dan kayıtdışına karşı seferberlik

KAYSERİ - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kayıtsız istihdamla mücadele için yürüttüğü proje kapsamında 43 ilde eğitim programları düzenleyecek.

SGK Avrupa Birliği ve Yurtdışı İlişkiler Daire Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, kayıtsız istidamla mücadeledeki gücünü, farkındalığı artmış toplumdan ve işbirliği içerisinde hizmet veren kurumlardan almayı hedefleyen SGK, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının program otoritesi olduğu ''Kayıtlı İstihdamın Teşviki ve Teknik Destek Projesi'' yürütüyor.

Proje kapsamındaki kurumlar arası işbirliği ve farkındalığı arttırma eğitimlerinin ilki yarın Kayseri'de başlayacak.

Eğitim programlarında, kurumlar arası işbirliğini destekleyecek bilgi ve iletişim teknolojileri tabanlı çözüm, toplumsal farkındalığı artırma çalışmaları ile kapasite artırımı konularında eğitim çalışması yapılacak.

Eğitimler, deneyimli yabancı ve yerli eğitmenler tarafından kayıtlı istihdamın teşvikinde kilit rol oynayan konularda merkezi ve yerel düzeyde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK, İŞKUR ve ilgili bakanlıkların çalışanlarına ve sosyal tarafların ilgili temsilcilerine verilecek.

Eğitim programları, Mayıs 2012'ye kadar 43 ile ulaşacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.