29 °C

Şırnak ve Erciş'te askeri birliklere taciz ateşi

Şırnak'ın merkez Çakırsögüt Komando Tugay Komutanlığı ve Erciş 108. Toplu Alay Komutanlığı'na taciz ateşi açıldı

Şırnak ve Erciş'te askeri birliklere taciz ateşi

Şırnak Merkez Çakırsögüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'na bugün saat 22.00 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. PKK'lılara Tugay'daki askerlerin karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Çatışma sırasında askerler tarafından atılan bir aydınlatma fişeği kuru otların bulunduğu alana düşünce yangın çıktı. Yangın kısa süre sonra kendiliğinden sönerken, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra tipi taarruz helikopteri PKK'lıların bulunduğu alanı yoğun ateş altına aldı. Can kaybı ve yaralananın olmadığı saldırıdan sonra bölgede operasyon başlatıldı.

Erciş'te askeri birliğe taciz ateşi

Van'ın Erciş ilçesindeki askeri birliğe, PKK mensuplarınca taciz ateşi açıldı. 

Alınan bilgiye göre, ilçeye 3 kilometre uzaklıktaki Solaha mevkisinde bulunan 108. Toplu Alay Komutanlığına, 21.30 sıralarında PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla ateş edildi. 

Nizamiye ve nöbet kulübelerinin hedef alındığı saldırıya, askerlerin anında karşılık vermesi üzerine olay yerinden uzaklaşan PKK'lılar, karanlıktan yararlanarak dağlık bölgeye kaçtı. 

Teröristlerin yakalanması için ilçe genelinde geniş çaplı operasyon başlatıldı. 
 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap