9 °C

Sosyal medyanın "babayiğit"lerine bakanlıktan davet

Facebook ve Twitter'a rakip olmak amacıyla "Freelyshout.com" sitesini kuran iki gence, projelerini sunmaları için Bakanlık'tan davet geldi

Sosyal medyanın "babayiğit"lerine bakanlıktan davet

KOCAELİ - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gebze'de yaşayan ve Facebook ile Twitter'a rakip olmak amacıyla kurdukları "Freelyshout.com" sitesiyle yerli sosyal medyanın "babayiğit" adayı olduklarını söyleyen Yasin Ersoy ve Ertan Aktaş'a, projeleriyle ilgili sunum yapmak üzere davet gönderdi.

"2013 yılında yayına girdi"

Yazılım ve tasarımı tamamen Türk kullanıcılarının istekleri doğrultusunda hazırlanan ve Twitter, Facebook ile Foursquare gibi sosyal paylaşım sitelerinde gerçekleştirilen işlemlerin yapılabildiği www.freelyshout.com sitesinin kurucularından Ertan Aktaş, yaptığı açıklamada, sitelerinin 2013 yılında yayına girdiğini anlattı.

Fotoğraf ve videolu paylaşım imkanı sunuyorlar

Proje üzerinde 3 yıldan beri çalıştıklarını ifade eden Aktaş, kullanıcılara "shout" diye adlandırdıkları fotoğraf ve videolu paylaşım imkanı sunduklarını kaydetti.

Diğerlerinden farkı sosyal sorumluluk modülü

Aktaş, diğer sosyal medya sitelerinden farklı olarak sitede sosyal sorumluluk modülünü de eklediklerini belirterek, bu yolla bir farkındalık oluşturulabildiğini dile getirdi.

"Yaklaşık 140 bin kullanıcımız var"

Yakınındaki bir hastanede kan ihtiyacı varsa kullanıcının bunu hemen görebildiğini vurgulayan Aktaş, "Bunlar gibi birçok modül var. Şu anda yaklaşık 140 bin kullanıcımız var. Kullanıcı sayımız her gün ortalama 800 artıyor. Bu bazı günler 2-3 bin kişi de oluyor" dedi.

"Bizim için gurur verici bir gelişme"

Aktaş, sitelerine ünlülerin ilgisinin de her geçen gün arttığını anlatarak, "Sitemizle ilgili yapılan haber birçok televizyon ve gazetede yer aldı. Belki de bunun sayesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan aradılar ve projemizle ilgili sunum yapmak üzere Ankara'ya davet edildik. Bu, bizim için gurur verici bir gelişme oldu" ifadesini kullandı.

"Dünya çapında popülerleşmeyi hedefliyoruz"

Projelerinin incelemeye alındığını ve yarın sunum yapacaklarınıa dikkati çeken Aktaş, Bakan Fikri Işık'ın destekleriyle sitelerinin daha da büyüyeceğini söyledi.

Aktaş, yakın bir dönemde sitenin mobil uygulamalarını yayınlayacaklarını dile getirerek, "Mobil uygulamaları da yayınladıktan sonra popülerliği 4 kat artacaktır. Herkes kullanmaya başlayacaktır. Bu konuda herkesten destek bekliyoruz. Bakanlıktan destek verilirse dünya çapında büyüme ve popülerleşmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.