12 °C

Suç örgütüne eş zamanlı operasyon

Trabzon, Ankara ve Erzurum'da düzenlenen operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

Suç örgütüne eş zamanlı operasyon

TRABZON - Trabzon, Ankara ve Erzurum'da düzenlenen operasyonda, 6 ilde 40 kamu ihalesine fesat karıştırma, darp, tehdit ve rüşvet alma suçlamasıyla 19 kişi gözaltına alındı.

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, özel yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonucu, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu suç örgütü üyelerinin ihalelere fesat karıştırma, darp, tehdit ve rüşvet alma suçlarına karıştığı belirlendi.

Suç örgütünün Trabzon'da 25, Ankara'da 8, Erzurum'da 3, Ardahan'da 2, Bayburt ve Artvin'de de birer olmak üzere 40 kamu ihalesine fesat karıştırdığı tespit edildi.

Kamu ihalelerine katılmak için şartname alan firma yöneticileri ile çalışanlarına baskı uyguladığı belirlenen suç örgütüne yönelik olarak, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda Trabzon Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce dün Trabzon, Ankara ve Erzurum'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Trabzon'da 13, Ankara'da 4, Erzurum'da 2 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların, Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından özel yetkili Erzurum Cumhuriyet Savcılığı'na gönderileceği bildirildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.