Süleyman Soylu'dan 'konsolosluk' tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Terör saldırısı uyarıları ve konsolosluk kapatma kararlarını'' yönelik olarak ''Türkiye'ye bir psikolog harp yürütülmektedir'' dedi.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Jandarma Genel Komutanlığı 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı"na katıldı.

Bakan Soylu, buradaki konuşmasında ''Terör saldırısı uyarıları ve konsolosluk kapatma kararlarını'' yönelik açıklamalarda bulunarak başladı.

ABD'nin Türkiye'ye yaptığı güvenlik uyarısının ardından bazı yabancı misyonlar Başkonsolosluklarını kapattı. Bu karara yönelik Bakan Soylu, '''Türkiye'ye bir psikolog harp yürütülmektedir.'' diyerek tepki gösterdi.

Soylu, ''Çok net ve açıktır her şey. İstikrarlı bir Türkiye olmasın da ne olursa olsun anlayışıyla hareket edilmektedir." ifadesini de kullanarak şöyle konuştu:

''Terör örgütlerini besleyenlerin kim olduğunu biliyoruz. PKK-PYD besleyen Amerika Birleşik Devletidir. Yıllardır parayla, lojistikle ve insan kaynağı ile besleyen Amerika ve Batı bir terör devleti kurdurma hayalinden vazgeçmiş değildir. Amerika ve Batı bizim bu coğrafyada bağımsız ve özgür olmamızı istememektedir.

Yeni bir psikolojik harp

60 milyon turist hedefi koyduğumuz günde, Türkiye'de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğinde olmuşlardır. Operasyonlar 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi de tutuklandı.

İstedikleri kişileri hapisten çıkaramayınca metnin altına imza atan büyükelçiler, Türkiye'ye hukuk operasyonu yapmak isteyen büyükelçiler, şimdi Türkiye'ye bir terör operasyonu gerçekleştirmeye çalışıyorlar.