29 °C

Sürpriz toplantı sonrası açıklama

Bakanlar Kurulu ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu üyeleriyle, Başbakan Davutoğlu başkanlığında düzenlenen toplantı yapıldı. Parti Sözcüsü Beşir Atalay, toplantı sonrası açıklama yaptı

Sürpriz toplantı sonrası açıklama

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, partisinin MYK üyeleri ve Bakanlar kurulu üyeleriyle yapılan toplantıda, ortak hükümet kurma çalışmaları için üç parti ile ilk tur ziyaretleri ve görüşmelerle ilgili kapsamlı değerlendirme yapıldığını belirterek, "Yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulu ile Perşembe günü gerçekleştireceğimiz MYK toplantımızda bu sunumlar genişçe değerlendirilerek, partimizin bundan sonra izleyeceği politikalar belirlenecektir" açıklamasında bulundu. 

Atalay, yazılı açıklamasında, AK Parti Genel Merkezi'nde, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen, MYK ve Bakanlar Kurulu üyeleri ile hükümet kurma amacıyla yapılan ziyaretlere katılan komisyon üyelerinin katıldığı toplantıya ilişkin bilgi verdi. 

Toplantıda, Suruç ve Adıyaman'daki terör olaylarıyla ilgili bilgilendirme 

yapıldığı, Genel Başkan Davutoğlu'nun da bugün gerçekleştirdiği bölge ziyaretine ilişkin bilgi verdiğini belirten Atalay, ele alınan bir diğer konunun ise ortak hükümet görüşmeleri olduğunu bildirdi. 

Atalay, şunları kaydetti: 

"Ortak Hükümet kurma çalışmaları için üç parti ile ilk tur ziyaretleri ve görüşmelerle ilgili kapsamlı bilgiler verilmiş olup, analiz ve  değerlendirmeler yapılmıştır. Yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulu ile Perşembe günü gerçekleştireceğimiz MYK toplantımızda bu sunumlar genişçe değerlendirilerek, partimizin bundan sonra izleyeceği politikalar belirlenecektir." 

Bakanlar Kurulu ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanmıştı.

AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen toplantı, saat 17.40'da başlamıştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap