22 °C

Tarım Bakanlığı'nın bina inşaatında göçük: 1 ölü

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Yenimahalle'deki inşaatı devam eden Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü Hizmet binasının bahçesinde meydana gelen göçükte bir kişi hayatını kaybetti

Tarım Bakanlığı'nın bina inşaatında göçük: 1 ölü

ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Yenimahalle'deki inşaatı devam eden binasının bahçesinde güvenlik kontrolü yapıldığı sırada göçük meydana geldi. Göçük altında kalan görevli bekçi Hüseyin Sayan hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Bakanlık inşaatında görevli 1969 Adıyaman doğumlu Hüseyin Saya, Bakanlık'ın bahçesinde güvenlik kontrolü yaparken meydana gelen göçükte toprak altında kaldı.

AFAD, İtfaiye, UMKE, 112 ve olay yeri inceleme ekiplerini gelmesinin ardından yapılan çalışmalar, yaklaşık 5.5 saat sürdü. Ekipler, toprağın tahliye edilmesinin ardından, su birikintisi ve toprak arasında sıkışan bekçinin cesedine ulaştı. Uzun süren çalışmalar sonrasında Saya'nın cesedi, olay yerinden çıkartılarak, cenaze arabasına konuldu. Saya'nın cenazesi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna kaldırıldı.

Yetkiler, olay hakkında şu bilgileri verdi:

"Toprak altında yer alan pis su borusu patlamış ve zaman içinde toprağı yumuşatarak büyük bir oyuk oluşturmuş. Yumuşayan toprakta çatlatlar oluşmuş. Bu da göçüğe neden olmuş. 

Hayatını kaybeden bekçimiz de toprağın çökmesiyle birlikte düştüğü yere sıkışmış. Ulaştığımızda ölmüştü. Anladığımız kadarıyla solunum ve dolaşım yetmezliğinden hemen hayatını kaybetmiş.".

Görgü tanıkları, olayı şöyle anlattı: 

"Olay gece 04.00 sularında oldu. Bahçede denetim ve kontrol yapılıyordu. Olayın olduğu yerden bir ses geldiğini duyduk. Toprak altında sızıntı, etrafta su vardı. Bekçi Hüseyin Sayan, oraya bakmaya gitti. O sırada saniyeler içinde göçük oldu ve toprak altına düştü, yardım istedi. Bir şey uzatmamı istedi, iskele demirini uzattım ama bir kısım toprak daha üstüne düştü, arkadaşımızın artık sesini duyamadım." 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap