6 °C

Dönüş trafiği sürüyor

Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçiren başkentliler, dönüş yolunda yoğunluk oluşturdu.

Dönüş trafiği sürüyor

Bayram tatilini şehir dışında geçiren Ankaralıların, evlerine dönüş yolculuğuna başlamasıyla Samsun-Ankara karayolunda trafik yoğunluğu oluştu.

Karayolunun başkente giriş kesiminde yoğunluk nedeniyle oluşan uzun araç kuyrukları kazaya sebep oldu. Lalahan-Gümüşköy mevkisinde 7 aracın karıştığı bir kaza meydana geldi.

Samsun yolunda Lalahan'dan Ankara istikametine giden 06 FY 2607 plakalı tır, önünde seyir halinde olan ancak trafik yoğunluğu nedeniyle yavaşlayan 6 araca çarptı.

Kazada, araçlarda bulunan 6 kişi yaralandı.

TEM otoyolunda yoğunluk yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili sonrası dönüş yolculuğuna çıkanlar, TEM otoyolu ile D-100 karayolunun Kocaeli kesiminde yoğunluk oluşturdu.

Otoyolun İstanbul istikametinde Kartepe'de başlayan ve Alikahya, Bekirdere, Gültepe rampaları ile Gültepe ve Korutepe tünel girişleri mevkisinde zaman zaman durma noktasına gelen yoğun trafik, Derince'den sonra açılıyor.

Özellikle araçlar, normal zamanda 15-20 dakika süren İzmit geçişini yoğunluk nedeniyle 2-2,5 saatte katediyor.

Feribot iskelesinde araç yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilini Ege ve Akdeniz bölgelerindeki merkezlerde geçirdikten sonra İstanbul ve Trakya yönüne gitmeye çalışanlar, Çanakkale'nin Lapseki ilçesindeki feribot iskelesinde araç yoğunluğuna neden oldu.

Tatil dönüşü Lapseki güzergahını kullanan tatilciler, ilçede uzun araç kuyruğu oluşturdu.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ yetkilileri, yoğunluğu eritmek için 5 araba vapurunun tarifedeki saatlerini beklenmeden sefer yaptığını belirtti.

Öte yandan, araç yoğunluğu seyyar satıcıların yüzünü güldürdü.

Simitçi Mustafa Kamcı, günde 300'e yakın simit satarken, yoğunluk nedeniyle bu rakamın 500'e ulaştığını söyledi.

Seyyar satıcı Engin Acar da bu yıl ki Kurban Bayramı tatili dönüşünün oldukça yoğun olduğuna işaret ederek, "Vatandaşlarımız çok zorluk çekiyor. Bir an önce boğaz köprüsü yapılsın. Önümüzdeki yıl temel atılacakmış inşallah, bekliyoruz." dedi.

Tatilciler dönüş yolunda Osmangazi Köprüsü ve feribotları tercih ediyor

Bayram tatillerini geçirmek üzere Bursa, Balıkesir ve Ege Bölgesi'ne giden İstanbullular, dönüş yolunda da Osmangazi Köprüsü ve feribotları tercih ediyor.

Bazı sürücülerin köprüyü, bazılarının ise feribotları kullanması Yalova'da trafik yoğunluğu oluşturmadı.

Önceki yıllarda bayram tatili dönüşlerinde uzun araç kuyruğu oluşan Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nden ise az sayıda araç geçiyor.

Osmangazi Köprüsü'nde ise trafiğin akıcı olması nedeniyle köprü ve bağlantı yollarında yoğunluk oluşmuyor.

Yoğunluğun tatilin son günü olması nedeniyle yarın artması bekleniyor.

Bursa-Karacabey karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu

Bursa'yı İzmir ve Balıkesir'in Edremit ilçesi gibi turizm merkezlerine bağlayan Bursa-Karacabey karayolunda tatil dönüşü uzun araç kuyrukları oluştu.

Kurban Bayramı tatilinin sona ermesinin ardından, Karacabey güzergahını kullanan tatilciler, ilçede uzun araç kuyruğu oluşturdu. Karacabey'den Bursa istikametine trafik öğle saatlerinde zaman zaman durma noktasına geldi. Bölge trafik ekipleri belirli noktalarda trafiğin aksamaması için yoğun çaba sarf etti.

Muğla'da atilcilerin dönüş yolculuğu bugün de sürdü

Kurban Bayramı tatilini Marmaris, Bodrum ve Fethiye başta olmak üzere, Muğla merkez ve ilçelerinde geçiren tatilcilerin, dönüş yolculuğu bugün de sürdü.

Vatandaşların, araçlarıyla memleketlerine dönmesi, bazı tatilcilerin de Dalaman ile Bodrum havalimanlarına ulaşmak için yola çıkmaları, özellikle Marmaris-Muğla karayolu Sakartepe mevkisi ile Muğla-Aydın karayolu Denizli Kavşağı'nda trafik yoğunluğuna neden oldu.

Tatillerini Marmaris ve Akyaka'da geçiren bazı ziyaretçiler, Sakar rampasındaki seyir teraslarında Gökova manzaralı gün batımı fotoğrafları çekti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.