Tekfen İnşaat, SOCAR'ın yeni yönetim binasını yapacak

Bu yılın haziran ayında başlaması beklenen projenin 32 ay içinde tamamlanması planlanlanıyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Tekfen Holding A.Ş, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'ın, yeni yönetim binasının anahtar teslim inşaatı için Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş'ye bir niyet mektubu verdiğini bildirdi.

Tekfen Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, 8 Ekim 2008 tarihinde, şirketin bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR (SOCAR) arasında, SOCAR'ın yeni yönetim binasının yapımı hususunda bir protokol imzalandığının bildirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, 15 Aralık 2008 tarihinde ise dünyada hüküm süren ekonomik kriz nedeniyle SOCAR projelerinin öncelik sıralamasının yeniden yapılandırıldığının ve projenin ertelendiğinin duyurulduğu hatırlatılarak, şöyle denildi:

''SOCAR Yeni Yönetim Binasının yapımı ile ilgili olarak açılan ihale sonucunda, projenin anahtar teslim inşaatı için SOCAR tarafından Tekfen İnşaat'a bir niyet mektubu verilmiştir. Projenin toplam tutarı 235 milyon Amerikan Doları olup, Haziran 2010 içerisinde başlaması beklenen projenin 32 ay içinde tamamlanması planlanmaktadır.''

 

Bu konularda ilginizi çekebilir