10 °C

Tekin'den Demirören'e istifa çağrısı

CHP İstanbul Milletvekili Tekin, referandumda 'Ben evet diyeceğim, herkes evet desin' diyen TFF Başkanı Demirören'i istifaya çağırdı.

Tekin'den Demirören'e istifa çağrısı

CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin gündeme dair açıklamalar yaptı. Tekin dün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in söylediği "Sayın Cumhurbaşkanım daha güçlü bir Türkiye için 17 Nisan sabahı 'Evet' diyen bir Türkiye'ye uyanmak için saygılarımı sunuyorum" sözleriyle ilgili konuştu.

"Dün tarafsız olması gereken, 80 milyon yurttaşımızı temsil etmesi gereken federasyon başkanı utanmadan, arlanmadan, sıkılmadan, 'Ben evet diyeceğim, herkes evet desin' dedi." diyerek TFF Başkanı Demirören'i istifaya davet eden Tekin, "Evet diyebilirsin, ona hiç tereddüdüm yok. Tercihinin ne olduğu beni ilgilendirmez. Şerefiniz, haysiyetinin, namusunuz varsa derhal istifa edeceksiniz kardeşim oradan. Orası sizin babanızın çiftliği değil. Böyle bir şey olabilir mi? Devletin bütün kurumları, sivil olması gereken kurumlar, kuruluşlar kampanyada taraf olabilecek durumu gelmiş. Kazaran bu sistem geçtiği zaman ne olur acaba, düşünüyor musunuz hiç? Türkiye bunların hiç birini hak etmiyor" şeklinde konuştu.

"Ses tonunuzu düşürün"

Sözlerine, "Özellikle iktidar mensupları, sizden rica ediyorum. Şu ses tonlarınızı düşürün bizim sadece Allah'tan korkumuz var, kimseden korkmayız" diyerek devam eden Tekin, "Bu ne telaştır, bu ne öfkedir. Konuşurken at yarışı spikeri gibi insanları tehdit eder gibi konuşmaktan vazgeçin. Siz aynı zamanda devleti yönetiyorsunuz, unutmayın. Devleti yönetmenin ne olduğunu öğreneceksiniz, bileceksiniz" ifadelerini kullandı.

"Başbakan da 'hayır' diyecek"

Başbakan'ın öfkesini anlamakta güçlük çektiğini de belirten Tekin, "O öfke nereden kaynaklanıyor? Zaman zaman bir kısım arkadaşlarımız 'Sayın Başbakan da hayır diyecek sandığa gittiğinde' diyor. Doğrusu bende başbakanın yerinde olsam ben de 'hayır' derim. Bir insan kendi altına dinamit koyar mı? Sayın Başbakan da, birçok bakan da elhamdülillah gidecek ayın 16'sında 'hayır' mühürüne basacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.