20 °C

TerraCity bin 500 kişiyi istihdam edecek

Antalya Lara'da 220 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen TerraCity AVM yarın ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak.

TerraCity bin 500 kişiyi istihdam edecek

ANTALYA - Antalya'nın Lara bölgesinde 220 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilen TerraCity alışveriş merkezi, yarın kapılarını ziyaretçilere açacak.

Açılış öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan gayrimenkul yatırım ve geliştirme firması EriaPartners Kurum Ortağı Aytek Şavkan, firma olarak çevresiyle uyumlu, estetik, fonksiyonel gayrimenkul projelerini hayata geçirmeyi hedeflediklerini anlattı. Yabancı ortaklarla 2011 sonunda 1 milyar dolarlık yatırım hedefine ulaşmayı, gelecek yılda bu rakamı daha yüksek noktalara çıkarmayı amaçladıklarını kaydeden Şavkan, Türkiye ile ilgili ise ekonomik anlamda geleceğe yönelik inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Şavkan TerraCity'nin temelinin 13 ay önce atıldığını, 220 milyon dolarlık yatırım bedeline sahip merkezin Antalya'nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olacağını kaydetti. Kiracılardan yoğun talep aldıklarını, bu talebin de yatırım kararının doğruluğunu gösterdiğini belirten Şavkan, şöyle konuştu:

"48 bin metrekare brüt kiralanabilir alana sahip olan bir alışveriş merkezi, haricinde bir yaşam merkezi olarak tasarlandı. Alışveriş yanında eğlence ve gastronomi hayatına yeni bir soluk getirmesini beklemekteyiz. Bünyesinde 150 ulusal ve uluslararası mağaza, 30 kafe ve gurme restoranlarla 180 markayı barındıran merkez, Antalya'yı ayrıca 40 yeni markayla tanıştıracak. 830 kişilik oturma alanına sahip gıda katı, çok salonlu sinema kompleksi, çocuklar ve gençler için eğlence mekanları ve bin 400 araçlık otoparkı ile TerraCity, uluslararası arenada da dikkati çekecek bir projedir."

Hedef yılda 12 milyon ziyaretçi

Şavkan, ilk etapta yıllık 12 milyon ziyaretçi hedeflediklerini bildirdi. Alışveriş merkezinin Lara bölgesini de canlandıracağına inandığını söyleyen Şavkan, merkezin ayrıca bin 500 kişiye istihdam yarattığına dikkati çekti.

Şavkan, Türkiye'deki istikrar devam ettikçe, yabancı sermayenin önemli çekim merkezlerinden biri olacağını belirterek, bunun ancak ulusal ve yerel yönetimlerin destekleriyle gerçekleşeceğine değindi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap