9 °C

THY, Euroleague'in isim sponsoru oldu

Euroleague karşılaşmaları "Turkish Airlines Euroleague Basketball" adı altında oynanacak.

THY, Euroleague'in isim sponsoru oldu

İSTANBUL- Türk Hava Yolları (THY), Avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonu olan Euroleague Basketboll ile 5 yılı opsiyonlu olmak üzere 10 yıllık isim hakkı sponsorluğu için anlaşmaya vardı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, yeni sezondan itibaren Euroleague karşılaşmaları "Turkish Airlines Euroleague Basketball" adı altında oynanacak. Ayrıca sezon sonundaki Final Four karşılaşmaları da "Turkish Airlines Euroleague Final Four" adıyla yapılacak.

Açıklamada, bu isim hakkının yazılı ve görsel tüm mecralarda yer alacağı, 5 yıl sürecek olan bu anlaşmanın opsiyonlu olarak ayrıca 5 yıl daha uzatılabileceği bildirildi.

Anlaşmanın, Euroleague tarihinde ilk kez bir marka ile isim sponsorluğu yapılmış olması bakımından ayrı bir öneme sahip olduğu vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Bu ortaklık Türk Hava Yolları ile Euroleague arasında yapılan ilk işbirliği değildir. Geçtiğimiz Mayıs ayında Paris'te yapılan 2010 Final Four'da Türk Hava Yolları, Euroleague Basketboll'un ana sponsorlarından biri olarak yer almıştı. Yaşanan bu başarılı deneyim her iki tarafın da uzun süreli işbirliğine gitmesi için iyi bir zemin teşkil etmişti.

Yapılan bu ortaklık ile aynı zamanda Türk Hava Yolları, Euroleague ile birlikte 'Euroleague For Life' programı kapsamında Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri de gerçekleştirecek."

Anlaşma ile birlikte ayrıca Avrupa'nın Euroleague'den sonraki ikinci büyük organizasyonu olan Eurocup'ın da 'Global Sponsoru' olunduğu belirtilen açıklamada, THY'nin isim hakkının yanı sıra başka tanıtım haklarına da sahip olacağı kaydedildi.

Açıklamada, bu kapsamda; 'Euroleague logosu ile Türk Hava Yolları logosundan oluşan yeni bir Euroleague logosunun oluşturulması, Euroleague oyuncularıyla reklam filmi çekilmesi, dünya genelinde 197 ülkede yayınlanan Euroleague ve Euro Cup çatısı altında yıl içinde oynanacak toplam 350'ye yakın maç saha zemininde ve çeşitli reklam mecralarında Türk Hava Yolları logosunun yer alması" bu haklardan bazıları olduğu ifade edildi.

İmza töreni açılış maçı öncesinde atılacak

Açıklamada, anlaşma ile ilgili imza töreni ve logo lansmanının Euroleague açılış maçından önce yapılacağı belirtilerek, Euroleague hakkında şu bilgiler yer aldı:

"Euroleague, Avrupa'nın en önemli ve üst düzey basketbol ligidir. 13 ülkeden 24 takımın katılımıyla oynanan maçlar her yıl Ekim ayında başlamakta ve Mayıs ayında Final Four Finalinin oynanmasıyla son bulmaktadır. Bir sezonda 192 karsılaşma yapılmakta. Euroleague maçları 40'ı Avrupa ve 157'si Avrupa dışı ülkelerde olmak uzere toplam 197 ülkede yayınlanıyor ve toplam 1500 saat canlı yayın yapılıyor. Euroleague maçlarını geçen sezon toplam 1 milyon 550 bin kişi salonlarda takip etti. Euroleague Final Four maçları 42 ülkeden 630 gazeteci tarafından takip ediliyor ve 90 ülkede gazete haberi olarak yer alıyor. Euroleague'in bir alt ligi olan Euro Cup'a Avrupa'daki 24 ülkeden 32 takım katılıyor ve yılda 152 maç yapılıyor."

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.