8 °C

THY menüyü genişletti

Kış sezonunda yolcularına Türk, İtalyan, İspanyol, Fransız ve Asya mutfaklarından çeşitler sunacak

THY menüyü genişletti

İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY), kış sezonu uçuşlarında yolcularına ikram ettiği yiyecek çeşitleri arasına Türk mutfağından zengin örnekler ekledi.

THY'den yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyada ikram hizmeti veren Türk şirketi DO&CO ile THY'nin ortak kurduğu Turkish DO&CO, 2007 yılından itibaren değiştirdiği ikram konseptine 2008-2009 kış tarifesinde yeni seçenekler ekledi.

"Mutfakta Kim Var?" konseptiyle hazırlanan menülerde Türk mutfağından lezzetlerin yanı sıra THY'yi tercih eden yabancı yolcuların beklentilerini karşılamak amacıyla İtalyan, İspanyol, Fransız ve Asya mutfaklarından da örnekler yer alıyor.

Sık uçan yolcular farklı lezzetlerle ödüllendirilecek

Kış tarifesiyle birlikte uygulanmaya başlayan menüler dış hat uçuşlarda 8, iç hat uçuşlarda ise 4 farklı seçenek olarak sunuluyor. Böylece her hafta değişecek olan menülerle sık uçan yolcuların farklı lezzetlerle karşılaşması hedefleniyor.

Yenilenen ikram seçenekleri ile yolculara patlıcan kebap, çoban kavurma, rigatoni, tavuk satay gibi menülerin yanı sıra iç hat business class servislerde çöp şiş dürüm, külbastı, pide, etli ekmek ve yurt dışı uçuşlarda da safranlı basmati pilav, kimçi, bibimbap gibi dünya mutfağından seçenekler sunuluyor.

Menüde bulunan kağıtta levrek buğulama ile yolcuların sahil kenarında bir lokantadaki havayı yaşaması hedefleniyor.

"Mutfakta Kim Var?" konseptiyle hazırlanan menü kartları, dış hat uçuşlarda business class servisin yanı sıra ekonomi sınıfta yapılan servislerde de dağıtılacak ve tüm yolcuların menüleri rahatça takip etmesi sağlanacak.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.