5 °C

THY, Valencia ve Malaga'ya da uçacak

İspanya'da, Madrid ve Barselona kentlerine seferleri olan havayolu şirketi, önümüzdeki sene Valencia ve Malaga'ya da nokta açmayı planlıyor.

THY, Valencia ve Malaga'ya da uçacak

MADRİD - Türk Hava Yolları (THY), İspanya'da Madrid ve Barselona'dan sonra, gelecek yıl Valencia ve Malaga'ya da uçuş düzenleyecek.

THY Madrid Müdürü Ali Doruk, İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas Havalimanı'nda Türk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İspanya operasyonları hakkında bilgi verdi.

Doruk, THY'nin, İspanya'da, Madrid ve Barselona kentlerine her gün karşılıklı 2'şer sefer düzenlediğini hatırlatarak, "THY olarak şu anda İspanya'ya her gün 2 Madrid, 2 Barselona olmak üzere 4 karşılıklı seferimiz var. Önümüzdeki sene İspanya'da iki noktayı daha açmayı planlıyoruz. Bunların biri Valencia, diğeri Malaga olacak. Ondan sonraki sene de iki nokta daha açılması gündemde" diye konuştu.

Ekonomik krize rağmen İspanya seferlerindeki uçak doluluk oranının yüzde 70 civarında olduğunu ifade eden Doruk, "Doluluk oranları daha iyi olabilir. Ama krize rağmen sektör için bu oran fena değil. Kurban Bayramı tatilinde de İspanya'ya ilgi oldukça fazlaydı, bunun artarak devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Ali Doruk, THY'nin dünyada yükselen bir havayolu olduğunu, İspanya'ya da yolcu trafiğini ve uçak doluluk oranlarını artırmak için yeni bir reklam kampanyasına başlayacaklarını bildirerek, ayrıca yeni bir ticari örgütlenme planlandığını, bunun meyvelerini de yakın bir zamanda alacaklarını söyledi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.