14 °C

TOBB, muayene süresinin uzatılmasını istedi

TOBB Otomotiv Ticaret Meclisi, tek tekerlekli ticari araçların muayene sürelerinin bir yıldan, iki yıla çıkarılması istedi.

TOBB, muayene süresinin uzatılmasını istedi

ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Otomotiv Ticaret Meclisi, ticari araçlarda muayene sürelerinin uzatılmasını istedi.

TOBB Otomotiv Ticaret Meclisi, Odalar Birliği'nin İstanbul'daki hizmet binasında toplandı. Toplantıda tek tekerlekli ticari araçların muayene sürelerinin bir yıldan, iki yıla çıkarılması istendi.

Toplantıda sektördeki nitelikli ticari eleman sayısının yetersizliği vurgulanırken, sektör temsilcileri, hazırlanacak ilgili projelerin bu açıkları kapatabileceğini dile getirdi.

Sektörün güncel ve acil sorunlarının ve bu sorunların çözümü ile ilgili önerilerin görüşüldüğü meclis toplantısında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü bünyesinde bugüne kadar bir şube müdürlüğü tarafından takip edilen sektör ile ilgili işlemlerin, bundan böyle bir daire başkanlığı tarafından takip edileceği bildirildi. Sektör temsilcileri bu değişikliği memnuniyetle karşıladıklarını, ancak sektör ile ilgili işlemlerin müsteşarlık veya bir genel müdürlük tarafından takip edilmesinin daha doğru olacağını vurguladı.

 

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.