16 °C

TOKİ, Of'a 200 konut yapacak

Alt gelir grubuna yönelik yapılacak konutlar iki oda bir salon olacak.

TOKİ, Of'a 200 konut yapacak

TRABZON - TOKİ, Trabzon'un Of ilçesinde alt gelir grubuna yönelik 200 konut yapacak.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yaptığı açıklamada, Of'ta sağlık tesisi, 48 afet konut, 24 derslikli lise ve 300 kişilik pansiyona ek olarak, alt gelir grubuna yönelik 200 konutluk bir sosyal konut projesini uygulamaya geçireceklerini belirtti.

B1 tipindeki konutların brüt genişliklerinin 84,40 metrekare ve iki oda bir salon (2 1) olacağını ifade eden Bayraktar, "Bodrum ve zemin katla birlikte 10 kat olarak düşünülen blokların her katında 4 daire yer alacak ve projede toplam 5 blok bulunacak. Proje kapsamında ayrıca ticaret merkezi de yapılacak. Planlama çalışmaları tamamlandıktan sonra proje için ihaleye çıkılacak" dedi.

TOKİ'nin Of'ta yapacağı, proje ve ihale aşamasında olan bir diğer projesinin de 14 daireli lojman ve spor salonu projesi olduğunu bildiren  Bayraktar, şunları kaydetti:

"Lojman Milli Eğitim Bakanlığı için yapılırken, spor salonu ise yapımı devam eden 24 derslikli lise için inşa edilecek. Of'ta TOKİ tarafından yapımı tamamlanan sağlık tesisi ve lojmanın ihale bedeli 2,4 milyon, 40 afet konutunun ihale bedeli 2,7 milyon lira. Trabzon Karşıyaka'da yapımı devam eden 24 derslikli lise ile beraber aynı pakette yer alan Of'taki 24 derslikli lise ile 300 kişilik pansiyon projelerinin toplam ihale bedeli 8,6 milyon lirayı buluyor."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap