14 °C

TOKİ'ye bir davet de Gana'dan

Ganalı bakan, Toplu Konut İdaresi'ni ülkesinde konut yapımına davet etti.

TOKİ'ye bir davet de Gana'dan

ANKARA - Gana Su Kaynakları, Bayındırlık ve İskan Bakanı Ablan S. K. Bagbin, Toplu Konut İdaresi'ni (TOKİ) ülkesinde konut yapımına davet etti.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Gana Su Kaynakları, Bayındırlık ve İskan Bakanı Ablan S. K. Bagbinar, dün beraberindeki heyet ile TOKİ Başkan Vekili Ahmet Haluk Karabel'i ziyaret etti, ayrıca TOKİ'nin bazı projelerini gezerek bilgi aldı.

TOKİ'yi ve Türk inşaat sektörünü ülkesine davet eden Bagbin, açıklamaya göre şöyle konuştu:

"Gana'da çok iyi bir konut piyasası, konut için çok yoğun bir talep var. Çok yüksek fiyatlara konut alabilecek Ganalılar var. Sizi ve özel sektörünüzü Gana'ya davet ediyoruz. Deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı istiyorum."

Ganalı Bakan'ın davetini değerlendiren Haluk Karabel, şartların olumlu olması durumunda bu davete pozitif cevap vereceklerini kaydetti. Karabel, şu bilgiyi verdi:

"Projelerimiz dünyanın birçok ülkesinden daha fazla sağlamlığa sahip. Endonezya'da, Sri Lanka'da yaklaşık 2 bin konut yaptık. Son sel felaketinden sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin yardımı kapsamında Pakistan'da 4 bin 620 konut yapımı için ihaleleri tamamladık ve inşaatlarına başlandı. Bu, halktan toplanan bağışlarla yapılıyor."

TOKİ, geçtiğimiz aylarda da Venezüela'dan petrol karşılığı konut yapması için bir davet almıştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.