14 °C

Torunlar GYO, halka arz ediliyor

Şirketin 176.1 milyon lira olan ödenmiş sermayesinin halka arz sonrası 224 milyon liraya yükseltilmesi planlanıyor.

Torunlar GYO, halka arz ediliyor

İSTANBUL - Alışveriş merkezi odaklı gayrimenkul yatırım ortaklığı Torunlar GYO, hisselerinin yüzde 25,16'sını halka arz etmek üzere Sermaye piyasası Kurulu (SPK) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) başvurdu. Torunlar GYO'nun halka arzına İş Yatırım aracılık edecek.

30 yılı aşkın süredir inşaat sektöründe faaliyet gösteren Torunlar Şirketler Grubu'nun bir iştiraki olan Torunlar GYO'nun halka arz öncesi 176 milyon 100 bin lira olan ödenmiş sermayesinin halka arz sonrası 224 milyon liraya yükseltilmesi planlanıyor.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, şirketin halka arz sürecine ilişkin düzenlenen basın toplantısında, halka arz için SPK ve İMKB'ye başvurarak süreci başlattıklarını, mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi.

Torunlar'ın 50 yıla yakın geçmişi bulunan, Türkiye'de gıda ağırlıklı bilinen bir şirket olduğunu belirten Torun, 1996 yılında gayrimenkul alanına girmeyi karar verdiklerini anlattı.

Torunlar GYO'nun yatırımlarının yüzde 89'unun AVM'lerden oluştuğunu, bu yönüyle diğer GYO'lardan ayrıştığını anlatan Torun, şirket portföyünün yüzde 60'ının da gerçekleşmiş projelerden meydana geldiğini söyledi.

Aziz Torun, halka arzdan elde edecekleri kaynaklarla yatırımlara devam edeceklerini belirterek, ''Önümüzdeki 3 yıl içinde 800 milyon lira yatırım yapmayı hedefliyoruz'' dedi.

Torium AVM, ekimde hizmete girecek

Torunlar GYO Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Kazanç ise Torunlar GYO'nun geliştirdiği yatırımlar ve finansal performansı ile ilgili bilgi verdi.

Kazanç, Torunlar GYO'nun portföyünde yer alan ve projelendirme çalışmaları devam eden yatırımları arasında Mall Of İstanbul, Torun Tower, Kemankeş Butik Otel ve Multi Turkmall ortaklığı ile Samsun AVM projesi bulunduğunu hatırlatarak, ''Her biri kendi alanında farklı özelliklerle dikkat çeken bu projelerin 2010-2011 yılı içerisinde başlatılması planlanmaktadır'' dedi.

Kazanç, Torunlar GYO'nun İstanbul'daki ilk AVM yatırımı Torium Alışveriş Merkezi'nin ise 22 Ekim 2010 tarihinden itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlaması beklendiğini bildirdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.