TTNET ve Türk Telekom'a soruşturma

Rekabet Kurulu, internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasıyla TTNET ve Türk Telekom hakkında soruşturma başlattı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 
ANKARA - Rekabet Kurulu, TTNET A.Ş.’nin düzenlediği genişbant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine yaptığı önaraştırmayı tamamlayarak, TTNET A.Ş. ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açtı. 
 
Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre TTNET A.Ş.’nin düzenlediği genişbant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine yapılan önaraştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı. Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 9 Ağustos 2012 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla aynı Kanun’un 40 ve 41. maddeleri uyarınca TTNET A.Ş. ve Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. 
Bu konularda ilginizi çekebilir