Türk-İş 1 Mayıs'ı Kadıköy Meydanı'nda kutlayacak

Türk-İş Başkanlar Kurulu, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nün merkezi kutlamasının İstanbul Kadıköy Meydanı'nda ve ayrıca tüm illerde Türk-İş öncülüğünde ve girişimiyle yapılmasını kararlaştırdı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Türk-İş Başkanlar Kurulu, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nün merkezi kutlamasının İstanbul Kadıköy Meydanı'nda ve ayrıca tüm illerde Türk-İş öncülüğünde ve girişimiyle yapılmasını kararlaştırdı. 

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'ndan (Türk-İş) yapılan yazılı açıklamada, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" dolayısıyla yapılacak etkinlikleri değerlendirmek ve karar bağlamak üzere bugün düzenlenen toplantıda alınan kararlara yer verildi. 

Türk-İş Başkanlar Kurulu'nun, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nün tüm illerde en geniş biçimiyle alanlarda barış içinde kutlanmasından yana olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Kutlamaların merkezi düzeyde aynı yerde kutlanması yönünde geçmiş dönemde emek örgütleri birlikte karar almış ve bu kararlarını en geniş katılımla başarılı biçimde hayata geçirmiştir. Ancak bu yıl, işçi konfederasyonları arasında herhangi bir ön görüşme ve toplantı yapılmadan bazı açıklamalarda bulunulduğu ve kararlar alındığı görülmüştür. 

Bu gelişmeleri değerlendiren Türk-İş Başkanlar Kurulu, 2014 yılı '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün merkezi kutlamasının İstanbul Kadıköy Meydanı'nda ve ayrıca tüm illerde Türk-İş öncülüğünde ve girişimiyle yapılmasını kararlaştırmıştır. 

Türk-İş Başkanlar Kurulu, 1 Mayıs nedeniyle yapılacak kutlamalara, toplumun emek ve demokrasiden yana tüm kesimlerini davet etmekte, destek ve katılımlarını beklemektedir." 

Bu konularda ilginizi çekebilir