9 °C

Türk Telekom 609 milyon lira kâr etti

Grubun ilk çeyrek gelirleri yüzde 12 artarak 2.9 milyar liraya çıktı.

Türk Telekom 609 milyon lira kâr etti

İSTANBUL - Türk Telekom, yılın ilk çeyreğinde 609 milyon lira net kar elde etti. Geçen yılın aynı döneminde 546 milyon lira kar yazan şirket, böylece karını yüzde 11.5 artırmış oldu.

Türk Telekom, 2011 1. Çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Grubun 2011 ilk çeyrek gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artarak 2.9 milyar TL olarak gerçekleşti. Birinci çeyrek itibariyle gerçekleşen yatırım 314 milyon TL olarak bildirildi.

Türk Telekom’un 2011 birinci çeyrek sonuçlarını değerlendiren Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafan, “FAVÖK’te yıldan yıla yüzde 20 büyüme elde edilirken FAVÖK marjı yüzde 44 oldu ve net gelir 609 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu durum, tüm iş segmentlerinde elde edilen başarılı performansın sonucudur. İlk çeyrekte bir önceki yıla kıyasla yüzde 54 daha fazla sermaye yatırımı yaptık. Devam eden altyapı ve teknoloji yatırımlarımız sadece büyümeyi desteklemekle kalmıyor aynı zamanda ülkemizin rekabet gücünü de artırıyor. Türk Telekom Grubu yakaladığı büyümeyi 2011 yılının devamında da artırarak sürdürecek güce sahiptir. Müşterilerimize her zaman daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.