23 °C

Türkiye, Avustralya'da uçağa bombalı saldırı girişimini soruşturacak

Avustralya'da Etihad havayollarına ait bir uçakta bombalı eylem yapmaya hazırlanan iki kişinin yakalanmasının ardından olayda kullanılacak bombanın malzemelerinin Türkiye'den gönderildiği iddia edilmişti. Konu ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Avustralyalı makamlarla irtibata geçildiğini bildirdi.

Türkiye, Avustralya'da uçağa bombalı saldırı girişimini soruşturacak

Emniyet Genel Müdürlüğü, Avustralya polisinin Etihad havayollarına ait bir uçağa bomba yerleştirme hazırlığında olan 2 kişiyi yakalaması ve bomba yapımında kullanılan malzemelerin Türkiye'den gönderildiğini iddia etmesinin ardından, Avustralyalı makamlarla irtibata geçildiğini ve karşılıklı çalışmalara başlandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürülüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Haberin duyulması ile derhal Avustralyalı makamlarla irtibata geçilerek gönderim süreci üç ay önceye tekabül eden söz konusu patlayıcı yapımında kullanılan maddelerin ülkemizden gönderilmiş olması ihtimaline dair net olmayan ve teyit edilemeyen hususların açıklığa kavuşturulması amacıyla karşılıklı çalışmalara başlanmıştır" denildi.

Uçakta bombalı saldırı girişimiUçakta bombalı saldırı girişimi

Kaynak: Reuters

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.