15 °C

Türkiye tanıtımına Rusya Medya Oscarı

'Turkey Discover The Potential' adlı medya kampanyası Rus Medya Oscarı olarak bilinen Gold Print Awards’ta ödül kazandı.

Türkiye tanıtımına Rusya Medya Oscarı

Türkiye, “Turkey Discover The Potential” adlı uluslararası medya kampanyası ile turizmde dünyanın önde gelen pazarı Rusya’da gerçekleştirilen ve Rus Medya Oscarı olarak bilinen Gold Print Awards’ta yarıştı. Çin, Tayland ve İsrail’in de aralarında bulunduğu ülkeler ve turizm kuruluşları ile yarışan Türkiye, Seyahat Segmentindeki En İyi Reklam Veren (The Best Advertiser in the Travel Segment) kategorisinde birincilik kürsüsüne çıktı.

Yarışmanın sonuçları, Moskova’da düzenlenen gala gecesinde açıklandı. 2017 yılında yürütülen iletişim kampanyalarının yarıştığı Gold Print Awards’ta birincilik kürsüsüne çıkan Türkiye adına ödülü Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Lazip Diriöz aldı. Ödül törenine Moskova Ticaret Müşavirliği’ndeki diplomatlar ile Global Connection Uluslararası Medya SA Genel Koordinatörü Onur Tayşu ve Genel Koordinatör yardımcısı İsmail Burhanoğlu da katıldı.

Geçtiğimiz yıl Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi liderliğinde tasarlanan “Turkey Discover The Potential” uluslararası medya kampanyası Global Connection Uluslararası Medya kuruluşu tarafından Rusya ile birlikte hedef pazar olan 7 ülkede büyük bir başarıyla tamamlandı. Bu ülkeler arasında yer alan Rusya’da da 7 gazete, 5 dergi ve 4 farklı TV kanalında büyük bir medya kampanyası gerçekleştirildi.

Türkiye, rakipleri Çin, Tayland ve İsrail’i geride bıraktı

“The Best Advertiser in the Travel Segment” kategorisine, Türkiye Ekonomi Bakanlığı’nın yanı sıra, Çin Turizm Bakanlığı, Tayland Turizm Bakanlığı, İsrail Turizm Bakanlığı ile SODIS, Anex Tour, AIRBNB, Express Tour, Voyage Tourism ve Club Med gibi kurum ve kuruluşlar aday gösterildi.

Yarışmada Türkiye, “Turkey Discover The Potential” uluslararası medya kampanyası ile birincilik ödülüne uzanırken, bu kategoride İsrail Turizm Bakanlığı ikinci oldu.

Gold Print Awards’ta Rus medyasının en seçkin kuruluşlarının üst düzey yetkililerinden oluşan jüri, bu yıl da 16 farklı kategoride yılın en iyi reklam ve iletişim kampanyalarını seçti.

Türkiye’nin bu yıl 1. seçildiği kategoride geçen yıl geçen yıl Tayland Turizm Bakanlığı birinci, İspanya Turizm Bakanlığı ikinci ve İsrail Turizm Bakanlığı da üçüncü olmuştu.

Global Connection, Türkiye’ye ikinci ödül getirdi

Turkey Discover The Potential adlı uluslararası medya kampanyasını tasarlayıp gerçekleştiren İsviçre merkezli Global Connection Uluslararası Medya SA (GC), geçen yıl da Narenciye Tanıtım Grubu’nun tanıtım kampanyası ile Gold Print Awards’ta Coca Cola ve Apple gibi dünya devlerini geride bırakarak “en iyi çıkış yapan marka” dalında Türkiye’ye ikincilik ödülünü kazandırmıştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.