6 °C

Türkiye üst yapıda Avrupa üssü olacak

Beş kıtada 50'ye yakın ülkeye ihracat yapan araçüstü ekipman ve iş makineleri üreticileri, ilk kez bir sektör fuarında bir araya geliyor.

Türkiye üst yapıda Avrupa üssü olacak

İSTANBUL - Beş kıtada 50'ye yakın ülkeye ihracat yapan araçüstü ekipman ve iş makineleri üreticileri, ilk kez bir sektör fuarında bir araya geliyor. 5-8 Mayıs tarihleri arasında CNR Expo İstanbul'da düzenlenecek ARÜSDER Araç Üstü Ekipmanları Fuarı, kent ve çevre konularında yeni stratejilerle öne çıkarken ticari beklentilere de çözüm sunacak.

Sine Fuarcılık'tan yapılan açıklamada 5-8 Mayıs tarihleri arasında CNR Expo İstanbul'da ARÜSDER Araç Üstü Ekipmanları Fuarı’nın düzenleneceği bildirildi. Dünyanın sayılı otomotiv üretim ve dağıtım üsleri arasında yer alan Türkiye’nin, araçüstü ekipman ve yan sanayi alanında da önemli gelişmeler gösterdiğinin vurgulandığı açıklamada, araçüstü ekipman ve iş makineleri üreticilerini ilk kez bir sektör fuarında bir araya geleceği ve üreticilerin yeni Pazar arayışlarına yanıt verirken anlamalar için de uygun zemin oluşturulacağına dikkat çekildi.

Açıklamaya göre açılışını Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın yapacağı ARÜSDER’11, Rusya, Ortadoğu, Güney Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa'ya iş makineleri, araçüstü ekipmanları ihraç eden sektörün dışa açılan penceresi olacak.

 Üretim üssü olması bekleniyor

Fuarda vidanjör, can kurtaran, temizleme araçları, römork, damper, tanker, frigorifik kasa, transmikser, araç üstü vinç, yardımcı ekipman ve aksesuarlarını vitrine çıkaracak.

Sektör 2011'de 50 bin aracın üst yapısal olarak donanımını hedefliyor. Araç ve araçüstü ekipmanları kategorisinde ithalatı yapılmayan tek ürün çöp kasası. Türkiye'nin mevcut yapısı ile Avrupa'nın araçüstü ekipman üretiminde çok yakın gelecekte Avrupa'nın üretim üssü olması bekleniyor.

Fuara 250 marka katılıyor

ARÜSDER Araçüstü Ekipmanları Fuarı'na 100'e yakın firma 250 marka ile katılıyor. Koluman, Yalçın Dorse, Liber Hidrolik, Hidrokon, İlkerler Otomotiv, Erdemli Makine gibi sektörün öncü isimlerinin yer alacağı fuarda, Türkiye'nin en uzun merdivenli itfaiye aracına sahip Volkan İtfaiye, iş makinaları sektörünün lideri ve 2010 Endüstriyel Tasarım Yarışmasının yatırım ürünleri alanındaki birincisi Hidromek ile imalatının yüzde 45'ini yurtdışına ihraç eden Hidro-Mak da fuarın katılımcıları arasında yer alıyor.

 ARÜSDER, 5-07 Mayıs tarihleri arasında 10.00-19.00, 8 Mayıs'ta ise 10.00-18.00 saatleri aralığında CNR Expo İstanbul'da ziyaret edilebilecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.